Hírek

  • Nyugdíjas majális

    A Királyegyházai Nyugdíjas Klub tagjai nem hagytak fel a hagyományokkal, és időjárási viszontagságok ide vagy oda, május elsején összejöttek sütni-főzni. Sallai Lászlóné, Terike ropogós, fűszeres halat, Nincsevics Istvánné, Éva néni pedig finom tarjaszeleteket sütött. Pappné Zoltánné, Rózsika néni és Kolompár Antal, Tóni bácsi meglepetéssel is szolgáltak, egy nagyon vicces jelenetet adtak elő, színes jelmezben a…

  • Tájékoztatás a földbizottságokról

    Értesítem a helyi földbizottságba felvételüket kérő gazdákat, hogy dr. Andréka Tamás a Vidékfejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyettese a földbizottságok megalakításával kapcsolatban az alábbi tájékoztatást nyújtotta: „A helyi földbizottságokról szóló Korm. rendelet nem kerül kiadásra, ugyanis koncepcionális változtatásokat kell végrehajtani, amely igényli a Földforgalmi törvény előzetes módosítását, a Korm. rendelet kiadására csak ezt követően kerülhet sor.

  • Felhívás eboltásra

    Felhívom az érintett ebtartók figyelmét, hogy a veszettség elleni védekezés részletes szabályairól szóló 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet 4. § (1) bekezdése szerint az állattartó köteles minden három hónaposnál idősebb ebet – a tudományos-kutatási és laboratóriumi vizsgálati célból zártan tartott állatok kivételével – veszettség ellen saját költségén az állat állat-egészségügyi felügyeletét ellátó magánállatorvossal beoltatni az…

  • Nemzeti ünnepünkön

    Plakátokon hívtuk fel a lakosság figyelmét arra, hogy a királyegyházai óvodások iskolások, valamint a Királyi Lovas Klub közreműködésével ünnepséget és felvonulást szervezünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseinek emléke előtti tisztelgés jeleként március 14-én és 15-én.  

  • Mutasd meg a képességeidet!

    A Szentlőrinci Általános Iskola EGYMI Tagintézménye vetélkedőt szervezett Mutasd meg képességeidet! címmel a járás SNI-s tanulói számára.  Iskolánk négy tanulóval vett részt a játékos délutánon: Erdősi Vivien, 3. osztály; Bogdán Roxána, 3. osztály; Sztojka Dániel, 4. osztály; Majorosi Bence, 5. osztály. A vetélkedőn szentlőrinci, bükkösdi, bicsérdi és szabadszentkirályi tanulók is részt vettek.