Felhívás eboltásra

Felhívom az érintett ebtartók figyelmét, hogy a veszettség elleni védekezés részletes szabályairól szóló 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet 4. § (1) bekezdése szerint az állattartó köteles minden három hónaposnál idősebb ebet – a tudományos-kutatási és laboratóriumi vizsgálati célból zártan tartott állatok kivételével – veszettség ellen saját költségén az állat állat-egészségügyi felügyeletét ellátó magánállatorvossal beoltatni az alábbiak szerint:

 

– a három hónapos kort elért ebeket 30 napon belül,

– az első oltást követően 6 hónapon belül,

– ezt követően évenként. 

Ugyanakkor a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) számú kormányrendelet 17/B. § (10) bekezdése alapján minden 4 hónaposnál idősebb eb csak transzponderrel (mikrochippel) megjelölve tartható. Mindezek alapján kérem az érintetteket, hogy a jogszabályokban foglalt kötelezettségeiknek szíveskedjenek 2014. május 31. napjáig eleget tenni mind a transzponderes (mikrochipes) megjelölés, mind a veszettség elleni védőoltás tekintetében különös tekintettel arra, hogy védőoltás csak mikrochippel ellátott ebnek adható be. Amennyiben az ebtartó a felhívásnak határidőben nem tesz eleget, állatvédelmi bírságot köteles fizetni, amelynek mértéke 45.000-135.000 Ft-ig terjedhet. A határidőre meg nem fizetett állatvédelmi bírság adók módjára behajtható köztartozás. Kérem az érintett ebtartókat, hogy az oltást követően az eboltási könyvet szíveskedjenek haladéktalanul a hivatal ügyfélszolgálatán bemutatni.

 

 

 

Similar Posts

  • Szüreti felvonulás

    2015. október 10-én, szombaton megrendezésre került a Királyi Lovas Klub  szervezésében a szüreti felvonulás. A tornyos iskolánál volt a gyülekező, ahol  csatlakozott a felvonulókhoz a Gerdei Lovas Klub is. Miután szépen feldíszítették a  lovas kocsikat és a hintókat, elindultak a falu elejére, a felső buszmegállónál csatlakoztunk mi táncosok, s együtt indultunk a többi helyszínre.

  • Farsangi előkészületek

    2017. február 11-én délelőtt, farsangi álarckészítésre invitáltuk a falu apraját-nagyját a Kultúrházba. Szabó Zsófi, mint főszervező, már előtte szépen feldíszítette álarcokkal és szerpentinnel a bejáratot és a nagytermet is. Szerencsére most is sokan eljöttek és jól érezték magukat, nem csak a kicsik, de a felnőttek is szép álarccal távoztak a munka végeztével.

  • Adóhatósági felhívás

    A jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény, valamint az önkormányzati adóhatóságok által rendszeresíthető bevallási, bejelentési nyomtatványok tartalmáról szóló 35/2008. (XII.31.) PM rendelet értelmében, 2015. január 1-től a magánfőző adózó a desztillálóberendezés feletti tulajdonszerzést köteles az azt a követő 15 napon belül az önkormányzat adóhatóságánál bejelenteni.

  • Köszöntjük az Időseket!

    Októberben különösen a figyelem középpontjába kerülnek az idős emberek. Bennem tiszteletet ébreszt ez a szó: időskorú. Számomra egyrészt azt jelenti, olyan ember, aki már sokat látott, sokat tapasztalt, tehát bizonyára tanulhatok, tanácsot, segítséget kérhetek tőle. Másrészt eszembe jut, hogy talán megviselte már az élet, a nehéz fizikai vagy megterhelő szellemi munka, lehet hogy csökkent már…