Iskolai felvételi eljárás

Tájékoztatom a kedves Szülőket, hogy a Királyegyházai Általános Iskolában a tanköteles tanulók első évfolyamra történő beiratkozásának kijelölt időpontja: 2014. április 28., 29. és 30. napja. A beiratkozás eljárásrendjét a Baranya Megyei Kormányhivatal hirdetménye tartalmazza.

 

A Szentlőrinci Általános Iskola Királyegyházai Általános Iskola Tagintézménye (OM: 201052, 7953 Királyegyháza, Petőfi Sándor utca 63.) az alábbi felvételi körzetből köteles felvenni a tanulókat. Az Nkt. 4. §-a 1. pontjának c) alpontja szerinti általános iskolai nevelés-oktatás: Királyegyháza, Sumony, Gyöngyfa és Szentdénes községek közigazgatási területe. Az Nkt. 4. §-a 1. pontjának d) alpontja szerinti nemzetiséghez tartozók általános iskolai nevelése-oktatása: Szentlőrinc város, Királyegyháza, Sumony, Gyöngyfa és Szentdénes községek közigazgatási területe Bár Szentdénes község közigazgatási területe a Királyegyházai Általános Iskola Tagintézményének felvételi körzetébe tartozik, a szentdénesi tanulók a közlekedés megoldatlansága miatt a Szentlőrinci és a Szigetvári Tankerületek közötti megállapodás értelmében jelenleg a Nagypeterdi Általános Iskolába járnak. Kérdéseiket feltehetik személyesen az intézményünkben, a http://www.oktatas.hu weboldalon, illetve a szonek.kirisi@gmail.com címre írt levelükben.

 

Szeretettel várjuk az iskolánk leendő polgárait és a kedves szülőket!