Nemzeti ünnepünkön

Plakátokon hívtuk fel a lakosság figyelmét arra, hogy a királyegyházai óvodások iskolások, valamint a Királyi Lovas Klub közreműködésével ünnepséget és felvonulást szervezünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseinek emléke előtti tisztelgés jeleként március 14-én és 15-én.

 

Az óvodások és a Királyegyházai Általános Iskola ötödik osztályos tanulói zenés ünnepi műsort adtak 2014. március 14-én délelőtt a Rákóczi-szobor előtti téren. A műsorban felsorakoztattuk nemzeti jelképeinket, és a nemzeti öntudatot erősítő ünnepélyes költeményekkel, a Bánk bán című opera dallamaival, valamint díszes öltözékkel, kellékekkel és mozgásos produkcióval készültünk. Ezúton is köszönjük Gyenis Istvánnak, hogy a díszlethez rendelkezésünkre bocsátotta a család hintóját, melyet a hatodik osztályos gyerekek Hollósi Mercédesz tanítónő irányításával dekoráltak, valamint köszönjük Nagy Évának, hogy az ünnepségekhez rendszeresen ellenszolgáltatás nélkül technikai segítséget nyújt számunkra. Március 15-én délelőtt minden helyi lakos számára szemet-lelket gyönyörködtető látvány volt a Királyi Lovas Klub színes, zenés felvonulása. Lóháton, lovas kocsival és autóval is csatlakoztak a menethez, és végigjárták a falu összes utcáját. Köszönjük a Polgárőrségnek, hogy aktív részvételével ezúttal is biztosította a rendezvényt! Március 15-én este a lovas klub tagjai bált rendeztek, mely alkalmat megragadva köszönetemet fejeztem ki nekik azért, hogy a települési rendezvényeken mindig szívesen és nagyon jól szervezetten bonyolítják a fogathajtó versenyeket, ezzel szórakozási lehetőséget biztosítva a helyi lakosoknak és a vendégségbe érkezőknek egyaránt. Más helyi civil szervezetekkel együtt mindenben számítani lehet a klub tagjaira, legyen az önkéntes munka, tereprendezés, vagy épp a szüreti vagy a most aktuális ünnepi felvonulás. A legjobb az, hogy nemcsak kérésre tevékenykedik a kis közösség, hanem önálló ötleteikkel gazdagítják Királyegyháza programjait és szépítik környezetünket.