Munkavédelmi hetek

Kiemelt fókuszban volt 2017 első felében az egészség- és munkavédelem a Királyegyházai Cementgyárban.

 

A LafargeHolcim Csoport Globális Egészség- és Munkavédelmi Heteinek keretében idén is számos sikeres program valósult meg a Királyegyházai Cementgyárban a kockázatmentes munkavégzés érdekében. 

 

A munkavállalók számára szervezett szakmai tréningeket igyekeztek a szervezők még hasznosabbá, emlékezetesebbé tenni, például a magasban végzett munkagyakorlat során VR (virtuális valóság) szemüveg segítségével szemléltették a kockázatokat.

 

Légzés- és hallásvédelmi oktatás, ergonómiai felmérés és tanácsadás, teherautó sofőrök egészségügyi szűrővizsgálata szolgálta a megelőzést és az egészségvédelmet. A közlekedésbiztonság növeléséért a gyár munkatársai a szállítmányozás során használt elkerülő ív kanyaríveit tisztították meg attól a növényzettől, mely akadályozta a beláthatóságot.‎

 

 

Similar Posts

  • Hozzák magukkal gyermekeiket!

    Március közepétől új plébánost kapott egyházközségünk Király József személyében, aki Dombóváron született 1979. december 21-én. Kaposszekcsőn nevelkedett, ott járt óvodába, ott végezte általános iskolai tanulmányait. Dombóváron az Apáczai Csere János Szakközépiskola közlekedési szakán érettségizett, majd 1998-ban kezdte meg tanulmányait Pécsett a Hittudományi Főiskolán. A diploma megszerzése után világi hitoktatóként dolgozott a Pécsi Jézus Szíve Plébániához…

  • A házasság világhete

    A társadalomért a család tud felelni igazán, a házasság világhete (február 13-19.) pedig az egész társadalom megújítója lehet, ha az embereket arra indítja, hogy komolyan vegyék ezt az intézményt – mondta Bíró László, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferens püspöke Budapesten, a házasság hete elnevezésű rendezvény sajtótájékoztatóján.  

  • Örömhír a diákságnak

    HOSSZABB LESZ A NYÁRI SZÜNET! Mint bizonyára valamennyien tapasztalták, az iskola bővítése és felújítása az előzetes terveknek megfelelően, gyors tempóban halad. Az új szárny falai a szemünk láttára bújtak ki a földből és kerültek tető alá, majd az ablakok cseréje és a mozgáskorlátozottak számára készített lift beszerelése történt meg.

  • Labdarúgóink eredményei

    A Baranya megyei III. osztályú labdarúgó bajnokság Szőllősi csoportjának 2. helyén álló királyegyházai labdarúgócsapat 2010. január 12-én megkezdte felkészülését a 2009/2010. évi bajnokság tavaszi szezonjára. Sajnos ez helyben lehetetlen volt, mert az öltözők fűtési lehetősége, a vízrendszer minden edzés utáni leengedése, plusz a pálya állapota „eltanácsolt” bennünket a hazai oroszlánbarlangból. Így aztán kénytelenek voltunk főhadiszállásunkat…