Örömhír a diákságnak

HOSSZABB LESZ A NYÁRI SZÜNET!

Mint bizonyára valamennyien tapasztalták, az iskola bővítése és felújítása az előzetes terveknek megfelelően, gyors tempóban halad. Az új szárny falai a szemünk láttára bújtak ki a földből és kerültek tető alá, majd az ablakok cseréje és a mozgáskorlátozottak számára készített lift beszerelése történt meg.

Jelenleg a régi és új szárny hőszigetelő burkolása és az új nyílászárók beépítése van folyamatban. A következő napokban-hetekben kívülről kevéssé látványos, de nagyon fontos belső munkálatokra kerül sor: a hideg- és melegburkolatok, valamint az új helyiségek festése fog elkészülni. Reményeink – és az építésvezető ígérete – szerint az új szárnyat május közepe-vége felé vehetjük birtokunkba. A költözés egyelőre csak az alsó szinten lévő helyiségeket, a tanári szobát, a titkárságot és az igazgatói irodát érinti. Az átköltözést a tervek szerint május végére befejezzük, onnantól már olyan munkálatok következnek, amelyeket a régi épületben a tanítás zavarása nélkül nem lehetne megvalósítani.

Ezek a következők:

–          a földszinti válaszfalak kibontása,

–          akadálymentesített WC-helyiség építése a földszinten és az emeleten,

–          tároló helyiségek építése,

–          emeleti tantermekben laminált padló lefektetése,

–          emeleti zsibongó hidegburkolása (járólap),

–          földszinti aula kialakítása, hidegburkolása,

–          villamoshálózat, kapcsolók és armatúrák cseréje az egész épületben.

Ezek a tevékenységek zajjal, piszokkal és fokozott balesetveszéllyel járnak, ezért oktatási tevékenység az iskolában ez idő alatt nem folyhat. A határidő is szűkös: ha a következő tanévet biztonságosan szeretnénk elkezdeni, elengedhetetlen a most folyó tanév megrövidítése, amelyet a 2010/2011. tanév rendjéről szóló 22/2010. (V. 13.) OKM rendelet is megenged számunkra. A szorgalmi időszak megrövidítéséhez az intézmény főigazgatója is hozzájárult.

Az idei tanév tehát az alábbiak szerint fejeződik be: utolsó tanítási nap: 2011. 06. 03. péntek, tanévzáró és ballagási ünnepség: 2011. 06. 04. szombat.

A következő héten, június 6-10-ig az osztályfőnökök kirándulásokat szerveznek a tanulóknak. Ha szükséges, tanulóink számára tanári felügyeletet és étkezést tudunk biztosítani ezen a héten, az építkezésben nem érintett tanteremben. Kérem a Tisztelt Szülőket, hogy aki nem tudja megoldani ezen időszakban gyermeke felügyeletét vagy ellátását, írásban kérje tőlünk ezt, valamint a májusi térítési díjak befizetésénél az élelmezésvezetőnél is jelezze.

A szülők részletes tájékoztatása a tavaszi szünet után kiküldendő értesítő levélben fog megtörténni, ezen lehet majd jelezni, ki igényli a felügyeletet és az étkezést június 6-10-ig.

 

 

 

Similar Posts

  • Babaköszöntés

    Mivel december 4-én született Királyegyházán a 2016-os év legfiatalabb babája, az év végén, december 30-án került sor a babaköszöntőre a júniusi falunap után született babák számára. A Polgármesteri Hivatalban gyűltek össze az ünnepeltek és családtagjaik.

  • Első színházi élményünk

    Az iskolában az volt a feladat irodalomból, hogy olvassuk el Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig című regényét. A tanárnő azt ígérte, hogy ha elolvassuk, elmehetünk a Pécsi Nemzeti Színházba a regényből készült musicalt megnézni. Mindannyian vágytunk a színházba, a szüleink is örömmel fogadták a hírt, annál is inkább, mert sokan közülük nem voltak még soha…

  • Téli közfoglalkoztatás

    Intézményünket megtisztelő felkérés érte: részt vehettünk az Önkormányzatok által foglalkoztatott dolgozók téli, az alapkompetenciák felújítását, megerősítését célzó, országos szervezésű képzés végrehajtásában. A képzés deklarált célja éppen a munkaerőpiacon kisebb eséllyel elhelyezkedni tudó, a mindennapi munka világából már régebben kiesett, de korántsem elveszett, munkaképes korú személyek munkavállalási esélyeinek javítása érdekében az alapkompetenciák – az írás, olvasás,…

  • Pénzügyi vezető: Mária Madalina

    Mária Madalina, aki 2012 májusától a LAFARGE Cement Magyarország Kft. pénzügyi vezető munkatársa, a kollégái elmondása szerint a számok bűvöletében él. „Ha felmerül egy-egy probléma, addig nem hagyja magát eltéríteni a feladattól, amíg meg nem találja rá a legjobb megoldást” – meséli Madalináról Zadravecz Zsófia marketing kommunikációs vezető, aki tolmácsként segíti az interjú elkészítését.