Birkóznak is az iskolások

Csak néhány hete birkóznak tanítványaink a Szigetvári Birkózó Egyesületben, máris szép eredményekkel büszkélkedhetnek. Az egyesület 2019. március 23-án rendezett sportnapot és házibajnokságot Március 15. Kupa néven Szigetváron, az Istvánffy Miklós Általános Iskolában a Módos Péter Edzőteremben.

A királyegyházai iskolások csapata két kupát is elnyert ezen a napon, az egyik kupát a házibajnokságban elért első helyezésért kapták a másikat pedig az ügyességi csapatversenyben elért 3. helyezésért. Egyéniben számos dobogós helyet szereztek gyermekeink, és büszkeséggel tölt el minket, hogy Csonka Zoltán 3. osztályos tanulónk elnyerte a legjobb birkózó díját. A birkózás szervezése még kezdeti stádiumban van nálunk, hetente egyszer tartanak edzést Királyegyházán a tornaszobában, és lehetőség szerinti gyakorisággal Szigetvárra is elviszik a gyerekeket, a szállításban segítségünkre van az egyesület, valamint Sumony és Királyegyháza a falubusszal.

Köszönet illeti még Bagó Norbertet, aki mind a szervezésben, mind a szállításban elősegíti a programokat.