Utazásunk Székelyföld körül
Az iskolás évek talán legnagyobb, leghosszabb és legizgalmasabb közös kalandján vettek részt 2019 márciusában a Királyegyházai Általános Iskola hetedik osztályos tanulói.
Az iskolás évek talán legnagyobb, leghosszabb és legizgalmasabb közös kalandján vettek részt 2019 márciusában a Királyegyházai Általános Iskola hetedik osztályos tanulói.
Az egyik települési pályázati programban (EFOP 1.5.3) azt a felkérést kaptam, hogy az álláskeresésben segítsem az érdeklődőket a jelentkezés, az önéletrajz és a motivációs levél megírásában, valamint az állásinterjúra való felkészülésben.
Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt 2019. április 13-án (szombaton) 9.00 órára a Királyegyházai Kultúrházba egy közös húsvéti készülődésre!
A Királyegyházai Cementgyár másodlagos tüzelőanyag-beruházását és Geocycle márkanév alatt végzett tevékenységét ismételten díjjal ismerték el: Energiahatékony Vállalat Díjat nyert el a cég. A szakmai zsűri ezúttal a beruházás eredményeként a termelés során kevesebb szén-dioxid kibocsátási értéket díjazta.
2019. március 22-én, pénteken 9.00 órától a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány jóvoltából a Civilházban a Bibuczi Gyermekszínház Nagyotmondó Tóbiás című előadása volt látható.
A Királyegyháza község a köznevelés eredményességéért és a szociokulturális esélyegyenlőségért című EFOP-3.3.2-16-2016-00051 azonosító számú projekt keretein belül Környezetvédelmi témahét került megrendezésre a Királyegyházai Általános Iskolában 2019. március 18-22. között.
2019. március 14-én, csütörtökön az Egy nap az egészségért című projekt részesei voltak a Királyegyházai Általános Iskola tanulói. A program célja, hogy tanulóink elsajátítsanak olyan ismereteket, illetve megismerjenek olyan lehetőségeket, melyek hozzásegítik őket egy egészségesebb életmód kialakításhoz.
A Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karán 2019. március 12-én a Tanítók napja alkalmából a hallgatók részére szervezett vidám és kreatív szakmai vetélkedőre a Királyegyházai Általános Iskola egyik tanárát, Konyári Tímeát a zsűri tagjai közé kérték fel.
Királyegyházán 2019. március 8-án köszöntötték a hölgy lakosokat a Nemzetközi Nőnap alkalmából. A nőnapi program a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány és az EFOP 1.5.3-16-2017-00085 azonosítószámú, Humán szolgáltatások fejlesztése a Szentlőrinci járásban című pályázat keretein belül valósult meg.
2019. március 8-án 17.00 órai kezdettel a Sumonyi Önkormányzat Nőnap alkalmából köszöntötte a helyi lakos hölgyeket! Orsós József Polgármester Úr nyitotta meg a rendezvényt, a kedves köszöntő szavak után pedig együtt egy-egy szál virággal kedveskedtünk a hölgyeknek.