Tanítók napja

A Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karán 2019. március 12-én a Tanítók napja alkalmából a hallgatók részére szervezett vidám és kreatív szakmai vetélkedőre a Királyegyházai Általános Iskola egyik tanárát, Konyári Tímeát a zsűri tagjai közé kérték fel.

A Kaposvári Egyetemmel való kapcsolat az Oktatási Hivatal irányításával folyó EFOP-3.1.7-16-2016-00001 számú Esélyteremtés a köznevelésben című kiemelt Európai Uniós projekt keretében jött létre. Ez a projekt a módszertani intézményfejlesztésen túl a Kaposvári Egyetemmel és a Pécsi Tudományegyetemmel való partnerintézményi szerepre is felkészíti iskolánkat. Partnerintézményként elsődleges feladatunk a pedagógus pályára készülő egyetemi hallgatók módszertani felkészítésében való segítségnyújtás, valamint a tanítási gyakorlatok koordinálása, segítése. Jelenleg egy fizika szakos hallgató tölti nálunk hosszú tanítási gyakorlatát a Pécsi Tudományegyetem hallgatói közül.