Ópusztaszeren jártak a nyugdíjasok

Nagyon örültem, amikor 2015 nyarán lehetőséget kaptam, hogy a helyi Nyugdíjas Klubbal ellátogassak Ópusztaszerre.

Mindenki jókedvűen várta az indulást, már kora reggel öt órakor rögtön jó hangulat kerekedett az autóbuszon, ahogy elindultunk Királyegyházáról. Közel négy órás utazás után érkeztünk meg Ópusztaszerre. Egy kevés időt még a parkon kívül töltöttünk, beszélgettünk, és mindenki elfogyasztotta  az otthonról hozott finomságait. Kapunyitás után szemünk elé tárult a csodás park látványa. Gyalog elsétáltunk a főépületig, ahol megtekinthettük a Feszty-körképet, ami újból egy csoda volt!  Délelőtt lovas bemutatót tartottak, amit a többség szeretett volna megtekinteni, és nem csalódtunk, hisz a négy  fiatalember lenyűgöző bemutatót tartott. Elképzeléseink szerint a területet gyalogosan szerettük volna megtekinteni, de lehetőség adódott, hogy kisautóval járjuk körbe a parkot, miközben Gál László tárlatvezető csak mesélt és mesélt, és egyik ámulatból estünk a másikba. A tárlatvezetést követően, aki szerette volna megtekinthette a Panoptikumot is. Ezek után már több ember jelezte, hogy megéhezett, ezért felkerestük az éttermet, ahol nagyon finom marhapörköltet kaptunk hűs limonádéval. Az ebéd elfogyasztása után szabadprogram volt, ki-ki talált kedvére valót a park területén. Délután 16.00 órakor indultunk hazafelé, de egy fagylaltozást még Mórahalom főterén beiktattunk a programba. A hazafelé úton sem maradhatott el a nótázás, mindenki jókedvűen elevenítette fel aznapi élményeit. Késő este értünk haza. Köszönöm szépen a lehetőséget, hogy elkísérhettem a klub tagjait, és a Közalapítvány Kuratóriuma nevében remélem, hogy mindenki nagyon jól érezte magát és kellemes, maradandó élményekkel tért haza.

       

   

 

Similar Posts

  • Grím Ferenctől búcsúzunk

    Megrendülten búcsúzunk Grím Ferenctől, Királyegyháza polgármesterétől, aki 2019. január 26-án, életének 65. évében hosszú és fájdalmas, de nagy türelemmel viselt betegsége miatt váratlanul elhunyt. Grím Ferenc két évtizeden át vezette Királyegyháza Önkormányzatát Gróf Széchenyi István: „Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen” gondolatának jegyében.

  • Óvodai évnyitó

    Királyegyháza adott helyet a Szentlőrinci Kistérség Óvodáinak a 2016/2017-es nevelési évnyitó értekezletéhez 2016. augusztus 29-én. Ezen a napon a kistérség óvodáinak dolgozói 70 fővel vettek részt, Bicsérd, Bükkösd, Szabadszentkirály, Szentlőrinc és Királyegyháza óvodáiból.

  • Isten véleménye

    Miért is hagynám ki a legfőbb tanácsadómat, "a legbensőbb Valakit" a döntéseimből? Vajon megimádkozzuk-e az elhatározásainkat, kikérjük-e Isten véleményét a dolgainkról? Meglehet. Megmarad viszont a kétely, hogyan is érthetjük meg az ő válaszát.  

  • Márton napi ”fények”

    Azon az október végi reggelen, amikor Keczeli Barbika édesanyja felvetette a lámpás felvonulás ötletét, még bizonytalan voltam abban, hogy erre a plusz feladatra találok-e embereket, akik segítenek megvalósítani az elképzelést. Először az óvónőknek vetettem fel az ötletet, és nyitott fülekre találtam, azután az óvoda-iskola átmenetet segítő iskolai pedagógusokat kérdeztem meg, és ők is örömmel csatlakoztak…

  • Köszöntjük az Időseket!

    Októberben különösen a figyelem középpontjába kerülnek az idős emberek. Bennem tiszteletet ébreszt ez a szó: időskorú. Számomra egyrészt azt jelenti, olyan ember, aki már sokat látott, sokat tapasztalt, tehát bizonyára tanulhatok, tanácsot, segítséget kérhetek tőle. Másrészt eszembe jut, hogy talán megviselte már az élet, a nehéz fizikai vagy megterhelő szellemi munka, lehet hogy csökkent már…