Ópusztaszeren jártak a nyugdíjasok

Nagyon örültem, amikor 2015 nyarán lehetőséget kaptam, hogy a helyi Nyugdíjas Klubbal ellátogassak Ópusztaszerre.

Mindenki jókedvűen várta az indulást, már kora reggel öt órakor rögtön jó hangulat kerekedett az autóbuszon, ahogy elindultunk Királyegyházáról. Közel négy órás utazás után érkeztünk meg Ópusztaszerre. Egy kevés időt még a parkon kívül töltöttünk, beszélgettünk, és mindenki elfogyasztotta  az otthonról hozott finomságait. Kapunyitás után szemünk elé tárult a csodás park látványa. Gyalog elsétáltunk a főépületig, ahol megtekinthettük a Feszty-körképet, ami újból egy csoda volt!  Délelőtt lovas bemutatót tartottak, amit a többség szeretett volna megtekinteni, és nem csalódtunk, hisz a négy  fiatalember lenyűgöző bemutatót tartott. Elképzeléseink szerint a területet gyalogosan szerettük volna megtekinteni, de lehetőség adódott, hogy kisautóval járjuk körbe a parkot, miközben Gál László tárlatvezető csak mesélt és mesélt, és egyik ámulatból estünk a másikba. A tárlatvezetést követően, aki szerette volna megtekinthette a Panoptikumot is. Ezek után már több ember jelezte, hogy megéhezett, ezért felkerestük az éttermet, ahol nagyon finom marhapörköltet kaptunk hűs limonádéval. Az ebéd elfogyasztása után szabadprogram volt, ki-ki talált kedvére valót a park területén. Délután 16.00 órakor indultunk hazafelé, de egy fagylaltozást még Mórahalom főterén beiktattunk a programba. A hazafelé úton sem maradhatott el a nótázás, mindenki jókedvűen elevenítette fel aznapi élményeit. Késő este értünk haza. Köszönöm szépen a lehetőséget, hogy elkísérhettem a klub tagjait, és a Közalapítvány Kuratóriuma nevében remélem, hogy mindenki nagyon jól érezte magát és kellemes, maradandó élményekkel tért haza.