Óvodai évnyitó

Királyegyháza adott helyet a Szentlőrinci Kistérség Óvodáinak a 2016/2017-es nevelési évnyitó értekezletéhez 2016. augusztus 29-én. Ezen a napon a kistérség óvodáinak dolgozói 70 fővel vettek részt, Bicsérd, Bükkösd, Szabadszentkirály, Szentlőrinc és Királyegyháza óvodáiból.

Györkőné Molnár Judit az óvodák vezetője ismertette a szeptemberben kezdődő kiemelt feladatokat, legfontosabb eseményeket, programokat. A térség védőnői beszéltek az óvodákkal való együttműködésükről, a közös gyermekvédelmi munkájukról. Ebben a nevelési évben a gyermekekkel a Kutnyánszky doktornő által létrehozott Elsősegélynyújtó programot vezetünk be az óvodákban, amelynek megvalósításában a védőnők is szerepet kapnak. Megbeszélést tartott a kistérség Tehetséggondozó és Természetvédelmi munkacsoportja. Közös beszélgetések, tapasztalatok megosztásával zárult az értekezlet. Jó szolgálatot tett a délelőtt folyamán a légkondicionáló a nagy meleg miatt. A vendéglátásban köszönjük a Királyegyházai Önkormányzat támogatását, a konyhai dolgozók munkáját.