Zárszámadás a közmunka programban

Nagy örömmel fogadtam a meghívást a közmunka program záró rendezvényére, mert szívemen viselem, értelmes, hasznos tevékenységnek tartom a mezőgazdasági közmunkát, amelyben értéket termelnek, állítanak elő az itt dolgozó emberek.

Hasznos a falunak, öröm a konyhán étkező gyermekeknek, felnőtteknek, mert egészséges változatos étel kerül az asztalra. Az itt élők szívesen vásároltak a megtermelt zöldségekből, palántákból, és sok család kapott kedvezményesen is belőle.

A polgármester úr elmondta, hogy az idei év siker, mivel kétmillió forint bevétellel zárt a program. Az idei év tapasztalataiból már kiderült a jövőre nézve, hogy miből érdemes többet és milyen növényből kell kevesebbet termelni. A tanfolyam záróvizsgája november 22-én volt, amire izgalommal készültek a résztvevők. Nehéz munka mellett tanulni, újra iskolapadba ülni, ezért külön örülök annak, hogy a vizsga jól sikerült, a nagyon lelkiismeretes felkészülésnek köszönhetően a pályázat szerint mindenki jogosult a nettó 100 000 forintra, amihez szívből gratulálok!

A záró rendezvényen az oktatók: Papp Csaba és Bogdán József, elmondták gondolataikat, tapasztalataikat, de csak a jóra helyezték a hangsúlyt.

Az értékelések után finom ebéddel folytatódott a zárszámadás, majd a jó hangulatot tánc követte. Jó volt látni azt, ahogy együtt ünnepel ez a kis közösség. A rendezvény támogatója Kovács Béla vállalkozó és családja valamint a Királyegyházai Önkormányzat volt. A finom ebédet Bedő Istvánné és Moharos Gézáné szakácsok készítették. A zenét Marton József szolgáltatta.

Ezen az összejövetelen Böjte Csaba szavai jutottak eszembe: „Jónak lenni jó!”

 

Similar Posts

  • Gyermek labdarúgóink eredményei

    Április 21-én a Magyar Gyermeklabdarúgó Szövetség által kiírt focitornán harmadik helyezést értünk el. Az első mérkőzésen a Szentlőrinc 2002-es csapatát fogadtuk és diákjaink 7:1-es győzelemmel kezdték a tornát. Sajnos a szigetvári Istvánffy Általános Iskola csapata legyőzött bennünket 4:3-ra. A harmadik helyért Szentlászlóval mérkőztünk meg, és 6:0-ra legyőztük őket.

  • A Bólyi Ipari Parkkal ismerkedtünk

    2018 októberében újabb tanulmányúton vettünk részt az EFOP-5.2.2-17-2017-00003 azonosító számú, Transznacionális együttműködések Dél-Baranyában című projekt keretében. Ezúttal a Bólyi Ipari Parkba látogattunk el, megfigyelni, hogyan kell, hogyan lehet megvalósítani önkormányzatként egy ilyen grandiózus beruházást. A projekt célcsoportján, a Képviselőtestület és a Kuratórium tagjain kívül, meghívtunk érdeklődő helyi és szentlőrinci vállalkozókat is, hátha ők gyakorlatiasabb szemmel,…

  • A Magyar Kultúra Napján

    A Magyar Kultúra Napja alkalmából versmondó versenyt szerveztünk az általános iskolás gyerekeknek, ahol minden jelentkező egy általa szabadon választott költeményt adhatott elő. Nagyon örültünk annak, hogy több szülő és egy nagyszülő is megtisztelte rendezvényünket jelenlétével. Megható látni, hogy a máskor oly magabiztos csemeténk milyen izgalommal áll szembe a sok nézővel, hogy aztán meggyőzzön minket tehetségéről.

  • Adventi játszóház

    2014-ben advent első vasárnapja előtt rendeztünk az iskola aulájában a falu közönsége számára ünnepváró játszóházat. Az volt a célunk, hogy ki-ki készítse el a saját családja számára az adventi koszorút, asztal- és ajtódíszeket az otthonok ünnepi dekorálásához. Az alapanyagokat a Közalapítvány Kuratóriuma biztosította.

  • Márton napi ”fények”

    Azon az október végi reggelen, amikor Keczeli Barbika édesanyja felvetette a lámpás felvonulás ötletét, még bizonytalan voltam abban, hogy erre a plusz feladatra találok-e embereket, akik segítenek megvalósítani az elképzelést. Először az óvónőknek vetettem fel az ötletet, és nyitott fülekre találtam, azután az óvoda-iskola átmenetet segítő iskolai pedagógusokat kérdeztem meg, és ők is örömmel csatlakoztak…