A Magyar Kultúra Napján

A Magyar Kultúra Napja alkalmából versmondó versenyt szerveztünk az általános iskolás gyerekeknek, ahol minden jelentkező egy általa szabadon választott költeményt adhatott elő. Nagyon örültünk annak, hogy több szülő és egy nagyszülő is megtisztelte rendezvényünket jelenlétével. Megható látni, hogy a máskor oly magabiztos csemeténk milyen izgalommal áll szembe a sok nézővel, hogy aztán meggyőzzön minket tehetségéről.

Az első osztályosok közül idén is szép számmal jelentkeztek, és bizony nagyon ügyesen adták elő nem is túl rövid verseiket, ezért a zsűri dicséretét és különdíjait vihették haza. Az alsó tagozatosok versenyében az első helyezést Pásztler Zsófia és Takács Vanda 4. osztályos tanulók érték el egy közös produkcióval, második lett Fata Nóra Lili 3. osztályos, harmadik pedig Gyuró Brigitta 4. osztályos tanuló. A felsősök versenyében első helyezést Lucza Virág 6. osztályos, második helyezést László Ákos 5. osztályos, harmadik helyezést pedig Balogh Emese 7. osztályos tanuló ért el. A helyezettek értékes könyveket kaptak jutalmul, minden versenyző kis vendéglátásban (sós sütemény, tea) és egy-egy szelet finom csokoládéban részesült. A tehetséges gyerekek megjutalmazásáról és a vendéglátásról a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány gondoskodott. 

Minden versenyzőnek szívből gratulálunk és további jó verselést kívánunk!