Önkormányzati hírek

2013. április 22-én, a Föld Napja alkalmából Királyegyháza is csatlakozott a Magyar Közút Nonprofit Zrt. által immár kilencedik alkalommal meghirdetett országos szemétgyűjtési akcióhoz, melynek célja volt, hogy a fiatalabb generációknak is természetessé váljon a környezet megóvása.

Jelenleg folyamatban van az idei évtől az Önkormányzat kezelésébe került óvodai, iskolai konyha konyhatechnológiájának felújítása céljából 20 millió forint keretösszegre való pályázat előkészítése. A pályázat önerőt nem igényel, a beadásra májusban kerül sor. Évek óta terveink között szerepel az oktatási, kulturális és sportrendezvényekre is alkalmas létesítmény kialakítása. Ennek érdekében jelenleg 130-200 millió forintos keretösszegre lehet pályázni, ezért a rendezvényterem létesítési költségeire vonatkozó pályázat előkészítő munkálatai is folynak az Önkormányzati Hivatalban. A Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány Kuratóriuma a Petőfi u. 65. szám alatti, volt szolgálati lakás épületének teljes felújítására és klubhelyiséggé (kondi- és kardioteremmé) alakítására, annak teljes felszerelésére, valamint a futballpályán található sportöltöző felújítására nyújtott be pályázatot a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz 20 millió forint keretösszegre. A pályázatot a helyszíni szemlén ellenőrizték és adminisztrációs szempontból is alkalmasnak, befogadhatónak találták, döntés egy hónapon belül várható.