Élelmiszer a rászorulóknak

Talán a sokakat sanyargató gazdasági válság hatása, hogy az utóbbi időben mintha a szokásosnál érzékenyebbek lennénk a segélykérő szavakra, mintha nagyobb késztetésünk lenne mások megsegítésére. Az idei esztendő különösen nagy szükséget hozott az árvizekkel és az iszapkatasztrófával sújtott területeken hazánkban, és a nagy szükség csodálatos összefogást eredményezett. Mi is hozzátettük a magunkét egyrészt a Nyugdíjas Klub és az egyház szervezésében, másrészt magánúton is. 

 

Nagyon fontos azonban, hogy először a hozzánk legközelebb állókat segítsük, ezért a körjegyzőségünkhöz tartozó önkormányzatok igyekeznek megragadni minden lehetőséget arra, hogy támogassák a rászorulókat.A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a „Közösség legrászorulóbb személyeinek intervenciós készletekből származó élelmiszerekkel történő ellátása” program céljára kijelölt intervenciós készletek felhasználásával előállított élelmiszersegélyt biztosított Magyarország legrászorulóbb személyei számára. Az élelmiszerek elosztását több szervezet között a Gyermekétkeztetési Alapítvány végzi. A programban való részvételre Gyöngyfa, Királyegyháza és Sumony települések pályázatot nyújtottak be. A sikeres pályázat eredményeként ez évben két alkalommal (július és december hónapokban) a három településen az önkormányzatok alkalmanként több mint száz mázsa élelmiszert osztottak ki. Gyöngyfán 135 fő, Királyegyházán 400 fő és Sumonyban 300 fő részesült csomagban. Az élelmiszerek túlnyomó többségükben különféle lisztek, tarhonya, spagetti, szarvacska, fodros nagykocka, metélt, orsó tészta, vaníliás karika, háztartási keksz, müzli szelet, csokoládés gabonagolyó, vitaminkészítmény, kristálycukor, kukorica konzerv és sajtos instant tésztaétel voltak. Az élelmiszersegély Budapestről történő szállításáról a települések önkormányzatai gondoskodtak, felvállalva a szállítással járó költségeket.2010-ben negyedik alkalommal vettek részt az önkormányzatok ebben a programban, és nyerték el a lehetőséget, hogy a települések lakosságát élelmiszerekkel támogassák.

.

..

.