?szi nap az óvodában

Az óvodai nevelésben különösen fontos, hogy mi óvónők a szülőkkel találkozzunk, jó kapcsolatba kerüljünk, tudjunk beszélgetni, tudjunk együttműködni a gyermek érdekében. Az őszi nap is egy ilyen családias, beszélgetős, együttjátszós nap volt november 15-én.

Az őszről tanult verseket, dalokat, népi játékokat mutattuk be a vendégeinknek. Angol dalos játékok vidám hangulata is mutatta milyen okosak, ügyesek az óvodás gyermekek. Vendégségbe visszajöttek hozzánk erre a napra az első osztályosok, akik furfangos találós kérdésekkel gondolkodtattak meg minket. Az őszi napszámomra legizgalmasabb része az, amikor a szülők a gyermekükkel együtt végig játsszák a négy pontgyűjtő állomást, és együtt örülnek egymásnak. A legfontosabb, hogy a szülő és gyermek ilyenkor egymásra figyel. Táncot tanulnak, hajtogatnak, állatképek párját keresik, diót törnek. Mi pedig látjuk az együttlét örömét, ahogy a kis óvodásaink néznek föl a szüleikre és nevetnek, figyelik az anyut, az aput: mit szól, hogy nevet, csodálkozik, segít. Nagyon jó kívülről figyelni ezeket a pillanatokat. Szerencsére mindenkinek sikerült megszerezni a pontokat, és kis meglepetést adhattunk az ügyes kincskeresőknek.Végül, de nem utolsó sorban elfogyasztottuk a konyhás nénik által sütött finom süteményeket.

 

Köszönjük a sok finomságot! Köszönjük a szülői munkaközösség tagjainak a segítséget! Nagyon szép tartalmas napunk volt.