Visszatért a vén diák

Az ötéves évforduló alkalmából osztálytalálkozón vettek részt a 2005-ben végzős diákjaink az iskola ebédlőjében, június 12-én.

Göndör László elmondta, hogy amikor felmerült benne az ötlet a találkozó megszervezésére, mindenki nagyon lelkesnek bizonyult, ezért igencsak fájlalja, hogy végül mégis sokan nem jöttek el. Persze érthető, hogy vannak, akik messze költöztek, vagy más halaszthatatlan esemény jött közbe számukra, azért mégis jó lett volna őket is újra látni. Akik eljöttek, egyesével számoltak be arról, hogyan alakult az eltelt évek során a sorsuk, hol tartanak tanulmányaikban. A legtöbben éppen idén érettségiznek, és továbbtanulásban gondolkoznak, de van olyan is, aki már tanult szakmájában dolgozik, jó munkahellyel és rendes havi jövedelemmel rendelkezik. Meggyőződésem, hogy mindkét teljesítményt sikeresnek tekinthetjük, a lényeg, hogy mindenki ott legyen, ahol jól érzi magát. Arra biztattam volt tanítványaimat, hogy ki-ki ameddig teheti, folytassa tanulmányait, ne adja fel céljait, terveit. Az a tapasztalatom, hogy ha valaki, akár kényszerűségből, akár egy hirtelen ötlettől vezérelve félbehagyja tanulmányait, a későbbiek során munka, esetleg család mellett sokkal nehezebben tudja majd újrakezdeni. Minket, tanárokat mindig büszkeséggel tölt el, látni már-már felnőttként volt diákjainkat, hiszen az általános iskolán túl is igyekszünk figyelemmel kísérni, követni, sőt ha lehet segíteni sorsuk alakulását. Köszönjük, hogy meghívást kaptunk erre az összejövetelre, hogy láthattuk, hallhattuk, hogy vagytok, hol tartotok. A beszélgetés során mindenki elmondta azt is, hogy mit tervez a következő évekre nézve, nagyon kíváncsian várjuk, ehhez képest öt év múlva, ki hova jut majd. Szívből kívánunk további szép sikereket, boldog, kiegyensúlyozott életet a 2005-ben végzett osztály tagjainak!