Hagyományos és új programok a Falunapon

Mivel az idei Falunapot éppen május 1-jén rendezzük, ahogyan arról a múlt havi lapban is beszámoltam róla, ötvözzük a hagyományos majálisi és falunapi programokat.

Megrendezzük a Majális Kupa elnevezésű barátságos mérkőzésekre épülő kispályás futball bajnokságot, melynek lebonyolításában az idén is Kis Halas Tibor, a Királyegyháza SE elnöke működik közre.  A meccseket ezúttal a focipályán játsszák le a csapatok. Mihálovics Gábor és családja szervezésében idén is lesz Fogathajtó Verseny a szokásos helyen, az orvosi rendelő melletti füves pályán, mely csikós bemutatóval veszi kezdetét délelőtt 10.00 órakor. Varga Sándor ötletéből eredően, és az ő szervezésében egy új programmal gazdagodik a Falunap, a Favágó versennyel. Ezt a jellegéből adódóan veszélyes „sportot” csak azoknak ajánljuk, akik alkoholt aznap még nem fogyasztottak, és vállalják majd a szigorú előírások betartását. Ezt a programot is a délelőtt során kívánjuk lebonyolítani. A gyerekeknek légvárral, játszóházzal, aszfaltrajz- és sorversenyekkel szeretnénk szórakozási lehetőségeket biztosítani. A délelőtt folyamán több különböző kiállítással várjuk a kedves érdeklődőket az iskola épületében. Szintén hagyomány már, hogy az előző évek eseményeiről készített fotókat – melyeken a kedves vendégeink akár saját magukat is viszontláthatják –  végtelenített vetítéssel mutatjuk be. Ezúttal bemutatjuk a hatodik osztály által előadott Egri csillagok című színdarabot is felvételről. Lesz egészségprogram a háziorvosi szolgálat munkatársainak közreműködésével, családi vetélkedő a KEFE tagjainak közreműködésével, sajtkóstolás és vásárlási lehetőség Németh István gyöngyfai gazda által, főzőverseny, színi előadás az óvodai dolgozók és az óvodás gyerekek szüleinek előadásában (10.30 órakor), délelőtt lángost, délben egy tál meleg ételt kínálunk vendégeinknek. 14.00 órakor az ünnepélyes megnyitóval veszi kezdetét a színpadi program, melyre ezúttal a nemzetiségek kavalkádja lesz jellemző a délutáni órákban. Elsősorban hazai csoportjainknak bemutatkozását láthatjuk, majd a vendégművészek kerülnek színpadra. Lesz magyar, szerb, makedón, sváb, cigány és modern zene és tánc egyaránt, hogy ki-ki élvezhesse a leginkább kedvére valót. 17.30-kor sztárvendégeink a Dred & Doris lépnek színpadra, majd 19.00 órától a Kaposvári Roxínház művészeit köszönthetjük ismét Királyegyházán.20.00 órától Tajti Zoltán szolgáltatja a talpalávalót.