Az országgyűlési választások eredményei

A napilapokból és a tv-ből mindenki előtt közismertek az országos és a megyei választási eredmények az országgyűlési választásokat illetően. Rövid tájékoztatómban a körjegyzőséghez tartozó három település választási eredményeit ismertetem.

Elmondhatom, hogy az országos eredményekhez hasonlóan itt is tarolt a FIDESZ. A három község: Királyegyháza, Gyöngyfa és Sumony a Baranya megyei 07. számú országgyűlési választókerülethez tartozik, Szigetvár központtal. Ez azt jelenti, hogy a választás érvényessége és eredményessége szempontjából a szigetvári07. országgyűlési választókerülethez tartozó valamennyi település összesített adatait veszikfigyelembe, és ennek alapján dől el, hogy kell-e második fordulót tartani ebben a választókerületben.  

Egyéni választókerületi eredmények:

 

  Királyegyháza Választásra jogosultak száma: 804 fő. Érvényes szavazatot leadó választók száma: 372 fő (46,3 százalék)    Gyöngyfa Választásra jogosultak száma: 106 fő. Érvényes szavazatot leadó választók száma: 54 fő (50,9 százalék)   Sumony Választásra jogosultak száma: 372 fő. Érvényes szavazatot leadó választók száma: 156 fő (41,9 százalék)   
Pichler Imre, FIDESZ-KDNP  220  36  95
Szubotics Miklós, MSZP  69  10  34
Kovács Bernadett, Jobbik  67  7  24
Litter János, Torgyán Koalició  16  1  3

 

Listás választókerületi eredmények:

 

  Királyegyháza Választásra jogosultak száma: 804 fő. Érvényes szavazatot leadó választók száma: 375 fő (46,6 százalék)   Gyöngyfa Választásra jogosultak száma: 106 fő. Érvényes szavazatot leadó választók száma: 54 fő (50,9 százalék)   Sumony Választásra jogosultak száma: 372 fő. Érvényes szavazatot leadó választók száma: 98 fő (26,3 százalék)   
 FIDESZ-KDNP  223  36  61
 MSZP  76  10  20
  Jobbik  53  6  14
 LMP  18  2  3
 MDF  5  0  0

 

A sumonyi adatok a két szavazókör összesített adatait tartalmazzák.

 

A fenti adatokat figyelembe véve megállapítható, hogy egyedül Gyöngyfán volt 50 százalék feletti a megjelenési arány. Ettől függetlenül a  Baranya megyei 07. számú országgyűlési választókerületben az első forduló eredményes volt, mert megjelent a szavazásra jogosultak több, mint 50 százaléka, és érvényes volt, mert az egyéniben Pichler Imre megkapta az érvényes szavatok több, mint a felét és ugyanez vonatkozott a területi listára, ahol a FIDESZ-KDNP begyűjtötte a szavazatok több, mint felét. Végül ezúton is szeretném megköszönni a négy szavazókörben tevékenykedő szavazatszámláló bizottságok tagjainak szakszerű és eredményes munkáját.