Itt a farsang, áll a bál

A farsang a vízkereszttől hamvazószerdáig, a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése, amelyet a vidám lakomák, mulatozások jellemeznek. Az iskolában idén február 13-án tartottuk a farsangi bált. A gyerekek izgatottan készülődtek, próbálták titokban tartani, ki milyen jelmezben vonul majd fel. Ez többé-kevésbé sikerült is. Hagyományosan a második osztály rendezi a mulatságot, a Szülői Munkaközösséggel együtt. A bál előtti délután feldíszítettük a zsibongót, és berendeztük a büfét. A díszítésben néhány gyerek is segített. A szülők előzőleg beszerezték a büfé kínálatához szükséges alapanyagokat és elkészítették a finomságokat. A süteményeket ezúttal is Bedő Istvánné, Márta néni sütötte, természetesen az utolsó morzsáig minden elfogyott. Az üdítőket Kossa László, a tombolán kisorsolt tortát pedig Kozmáné Varga Veronika ajánlotta fel.

Szombaton délután 13 órára már a sumonyi és gyöngyfai gyerekek is megérkeztek, utazásukról a három település polgármesterei gondoskodtak. Megtisztelt bennünket jelenlétével a sumonyi polgármester úr, Orsós József, aki a zsűrizésben is részt vett.A második osztály rövid műsorával kezdődött a bál. Énekeltek, verset mondtak és egy country tánccal próbálták megalapozni a hangulatot. Ezután az iskolánkban működő társastánc csoport fellépését láthattuk. Közülük főként az elsős lányokat nézték izgatottan a szülők, hiszen ők először táncoltak közönség előtt. Végül következett a várva várt jelmezverseny. Ámultunk-bámultunk azon, hogy milyen sok jó ötlete volt a szülőknek. A zsűri tízes skálán értékelte a jelmezeket, és végül három különböző kategóriában hirdettek eredményt: a legötletesebb, a legszebb és a legrémisztőbb jelmezeket jutalmazták. A közönségdíjat az 5. osztály produkciója kapta, melynek címe: „Az élet vize” volt.A tombolasorsoláson rengeteg nyeremény talált gazdára. A fődíjat, amely egy mobiltelefon volt, Sóki Andor második osztályos tanuló nyerte.A tombolázás előtt és után is különféle játékokkal szórakozhattak a gyerekek. A játékvezető Fata Gáborné volt, a remek zenéről Grim Gergő gondoskodott. Az egyik teremben színezők várták a kicsiket, a büfében pedig a Szülői Munkaközösség tagjai árulták a szendvicseket, sütiket és az üdítőt. Vidám karaokeval zárult a bál. Reméljük, mindenki elégedett volt, jól érezte magát! Köszönjük a Szülői Munkaközösség tagjainak, a Polgármester Uraknak, a felajánlóknak és az összes segítőnek a munkáját!