Női foci Királyegyházán

Szeptemberben alakult meg iskolánkban a női labdarúgócsapat 17 fővel. Azt hittem, hogy a kezdeti lelkesedés idővel alábbhagy, de szerencsére nem így lett. A megyei női U15-ös bajnokságban indultunk, ahol Beremend és Siklós csapatával vagyunk egy csoportban, velük játszunk ősszel és tavasszal három-három tornát.

Siklós egy nagyon erős ellenfél, viszont a beremendi csapattal partiban vagyunk: egy győzelem, egy vereség és egy döntetlen a mérlegünk velük szemben.

Heti egy alkalommal edzünk a királyegyházai pályán, a téli időszakot pedig a tornaszobában és az edzőteremben töltöttük. Sajnos, elég kevés lehetőségünk volt meccsezésre, de egy kozármislenyi ötcsapatos teremtornán sikeresen vettünk részt, az első helyet sikerült megszereznünk.

2015 áprilisában a diákolimpiára készültünk, sikeresen kijutottunk a megyei döntőre, ahol a negyedik helyen végeztünk. Csak a rosszabb gólarány okozta, hogy lecsúsztunk a dobogóról.

Remélem, a folytatás is hasonlóan jól alakul. Szeretném, ha több leányzó is csatlakozna hozzánk, akár más iskolákból is. A jövőben szeretném növelni az edzésszámot, a téli időszakra mindenképpen termi edzést tervezek.

 

Similar Posts

  • Tájékoztatás a földbizottságokról

    Értesítem a helyi földbizottságba felvételüket kérő gazdákat, hogy dr. Andréka Tamás a Vidékfejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyettese a földbizottságok megalakításával kapcsolatban az alábbi tájékoztatást nyújtotta: „A helyi földbizottságokról szóló Korm. rendelet nem kerül kiadásra, ugyanis koncepcionális változtatásokat kell végrehajtani, amely igényli a Földforgalmi törvény előzetes módosítását, a Korm. rendelet kiadására csak ezt követően kerülhet sor.

  • Elhoztuk Mohácsról a kupát

    Január közepén meghívást kapott a királyegyházai amatőr kézilabdacsapat Mohácsra, a felkészülési tornára. Ezt a tornát minden évben januárban rendezi meg a Mohácsi csapat. Nem gondolkodtunk egy kicsit sem, hogy elfogadjuk-e a meghívást. Január 31-én délután útra keltünk, irány Mohács. Az útiköltségünkről és a nevezési dijról Gulyás Anna vállalkozó gondoskodott, ezúton is köszönjük. A tornára hat…

  • Jogszabályváltozás

    A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény módosítása következtében az önkormányzat nyújtotta támogatási formák esetében jelentős változás következett be. 2014. január 1-jétől az átmeneti segély, a temetési segély és a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás önálló ellátási formaként megszűnt, és önkormányzati segéllyé olvadt össze.

  • Az Időseket köszöntöttük

    2016-ban is szép számmal gyűltek össze Királyegyháza nyugdíjasai az Idősek világnapjára rendezett műsorra a Kultúrházban. Nekik is jár egy kiemelt nap, amikor őket ünnepeljük, és a középpontba kerülnek. Most csak annyi volt a dolguk, hogy szórakozzanak, kikapcsolódjanak, élvezzék a műsort. A Királyegyházai Nyugdíjas Klub tagjai máskor rengeteget dolgoznak a falu érdekében, hogy az egyes programokon…

  • Kitört a vakáció!

    Mindenki örömére itt a nyár, a várva várt vakáció. Az utolsó tanítási héten a LAFARGE Cement Magyarország Kft. és a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány támogatásának köszönhetően színes tanulmányi kirándulásokra mehettek a Királyegyházai Általános Iskola osztályai.