A Hölgyeket köszöntöttük
Szabó Zsófi művelődésszervező kollégánk ötlete volt, hogy szervezzünk egy nyílt nőnapi mulatságot, ahol Királyegyháza hölgyeit megajándékozzuk és megünnepeljük.
Szabó Zsófi művelődésszervező kollégánk ötlete volt, hogy szervezzünk egy nyílt nőnapi mulatságot, ahol Királyegyháza hölgyeit megajándékozzuk és megünnepeljük.
2016. március 5-én, szombaton 17.00 órakor tartottuk a Szentdénesi Művelődési Házban a nőnapi ünnepséget. Először Vidra Sándor polgármester köszöntötte a hölgyeket, majd az óvodások léptek fel egy nagyszerű műsorral. Utána Gregorics Máté és Orsós József verssel folytatták a rendezvényt.
Tájékoztatom a Tisztelt ebtulajdonosokat, hogy Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (Ávt.) 42/B. § (1) bekezdése értelmében az ebtartási helye szerint illetékes önkormányzat – ebrendészeti feladatainak elvégzése érdekében, illetve a veszettség elleni oltás járványvédelmi vonatkozásaira tekintettel – háromévente legalább egy alkalommal ebösszeírást végez.
A Körbirodalom Gyermekkönyvtár Fekete István születésének 115. és halálának 45. évfordulója alkalmából vetélkedőt hirdetett, melynek témája a Vuk című meseregény volt.
2016-ban évben immár 10. évfordulója lesz annak, hogy Királyegyháza Község képviselőtestülete megalapította a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítványt.
2016. március 5-én 17.00 órai kezdettel Nőnapot tartunk a Királyegyházai Kultúrházban.
A farsangi időszak utolsó napján, a farsang farkán rendeztük meg álarcos mulatságunkat a Nyugdíjas Klub tagjai között a Kultúrházban. A hagyomány szerint a farsang csúcspontja az utolsó három nap, így mi is megadtuk a módját: vacsorával, zenével űztük, temettük a telet.
Örömmel számolhatok be róla, hogy 2016. február 22-én elindult a Baba-mama Klub a Kultúrházban. Nagyon jól sikerült az első foglalkozás, a babák és a mamák tetszését egyaránt elnyerte az óra. Változatos eszközöket, labdákat és hangszereket is használt Térné Somogyi Ivett a foglalkozás vezetője.
Az iskolai farsangi bált hagyományosan a szülői közösség szervezi az aktuális második osztállyal karöltve. Így történt 2016-ban is, minden szervező, rendező kitett magáért, és nagyon sok szép és ötletes jelmezt csodálhattunk meg.
Szentdénesen 2016. február 6-án, szombaton három órától tartottuk az óvodások farsangi bálját. Nagy sokan hozzájárultak a gyerekek mulatságához, ezúton is köszönjük szépen a rengeteg felajánlást.