Felhívás ebösszeírásra

Tájékoztatom a Tisztelt ebtulajdonosokat, hogy Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (Ávt.) 42/B. § (1) bekezdése értelmében az ebtartási helye szerint illetékes önkormányzat – ebrendészeti feladatainak elvégzése érdekében, illetve a veszettség elleni oltás járványvédelmi vonatkozásaira tekintettel – háromévente legalább egy alkalommal ebösszeírást végez.

 

Az eb tulajdonosa és tartója az ebösszeíráskor köteles a törvényben előírt adatokat az önkormányzat rendelkezésére bocsátani. A 2016. évi ebösszeírás céljából a négy hónapnál idősebb ebek tulajdonosainak/tartóinak, az Ebösszeíró adatlapot kell kitölteni és legkésőbb 2016. április 30. napjáig személyesen vagy postai úton eljuttatni a Királyegyházai Közös Önkormányzati Hivatal Ügyfélszolgálatára, a 7953 Királyegyháza, Petőfi u. 66. címre.

 

A kitöltéssel kapcsolatban a 73/340-042/23-as telefonszámon kaphatnak tájékoztatást hétfőtől-csütörtökig 8.00-16.00 óra között, pénteken 8.00-12.00 között.

 

Az ebösszíró adatlapot ebenként kell kitölteni! Az ebösszesítő adatlapok leadásának határideje: 2016. április 30.

 

Felhívom továbbá a Tisztelt ebtartók figyelmét, hogy – adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása esetén az eb tartója – az állatvédelmi bírságról szóló 244/1998. (XII.31.) Korm. rendelet alapján – 30.000 Ft állatvédelmi bírsággal sújtható.