Egymillió forint a helyreállításra

Az ország sok más településéhez hasonlóan Királyegyháza is igen nagy pénzösszegek kifizetésére kényszerült az árvízi védekezések során.

A vis major pályázatunk eredményeként a kiadások a 90 százalékát visszakapjuk az állam ilyen célra elkülönített kereteiből, így a május 17-18-ai védekezés költségeire mintegy ötmillió forint fog érkezni szeptember, október hónap folyamán, a június 1-jei védekezés költségeiből pedig 3,5 millió forintot térít meg számunkra  az állam. Ezeket a pénzösszegeket természetesen meg kellett előlegezni a működési költségek terhére, így ha megérkeznek, akkor visszakerülnek az éves költségvetésnek azokra a területeire, ahonnan annak idején ki lettek vonva. Az árvízi károk enyhítésére kértünk és kaptunk is segítséget a Nostra Cement Kft. vezetőitől. A helyreállítási munkálatokhoz egyrészt meddőkövet biztosítottak a számunkra, másrészt egymillió forintos támogatással is segítették Királyegyházát. Az árvízi védekezés során derült ki számunkra, hogy a termőföldekre vezető négy úton kevés az áteresz, ezért több helyen is át kellett vágni az utakat, ezeknek, valamint a megrongálódott közműveknek, vízelvezető árkoknak a helyreállításában nyújt számunkra segítséget a támogatás. Köszönjük!