Ismét megnyitotta kapuit a cementgyár

2012. szeptember 19-én újra bejárhatta a LAFARGE Királyegyházai Cementgyárát az érdeklődő közönség. Az építőipari alapanyaggyártó üzem nyílt napot tartott, melyre több mint 150 látogató volt kíváncsi.

A nyílt nap egy remek lehetőség, hogy a mind a környékbeli lakosok, mind az érdeklődők jobban megismerjék ezt az Európában is egyedülálló beruházást. Továbbá lehetőséget ad a gyárban dolgozók számára is arra, hogy megmutathassák családjuknak munkahelyüket. Az idén immár másodszor megrendezett nyílt napra kicsik és nagyok egyaránt kíváncsiak voltak. – mondta Zadravecz Zsófia, marketing kommunikációs vezető. A rövid cementgyártási technológiát és a gyár jövőbeni terveit felölelő előadást követően a laboratórium műszereit és a központi vezérlő termet, a gyár folyamatait ismerhette meg a nagyközönség. Az egyéni védőfelszerelések felvétele után pedig egy közel 40 perces sétára indulhattak az érdeklődők a gyár területén belül. A LAFARGE számára kiemelten fontos, hogy a helyi közösség minél több lehetőséget kapjon a gyár életébe való betekintésre. Ennek szellemében került megrendezésre ez a mostani eseményt is, és a gyár vezetése ezt a szemléletet szeretné a jövőben is követni. A LAFARGE Királyegyházai Cementgyárának vezetése ezúton szeretné megköszönni a Királyegyházai Polgárőr Egyesület kiemelkedő segítségét, melyet a nyílt nap sikeres lebonyolításában nyújtott!