Digitális témahét volt iskolánkban

A Királyegyházai Általános Iskola csatlakozott a Digitális témahét elnevezésű országos oktatási projekthez, melynek során 2016 áprilisában egy teljes héten át a digitális ismertszerzési lehetőségek előtérbe helyezésével folyt a tanítás a harmadik, a negyedik, a hetedik és a nyolcadik osztályban.

Az intézményben évek óta működő – országos hírnevű – tanulói laptop programunknak köszönhetően a diákok számára nem sok újdonságot jelentett a módszer használata, ezért arra törekedve, hogy mégis valami meglepetést is vigyünk a tanulási folyamatokba, a nagyobbak számára azt találtam ki, hogy a tömegkommunikáció témakör feldolgozása ezúttal újszerűen, újságírással történjen. A diákok a hét elején az internet és a digitális technikai eszközök használatával megismerkedtek a tömegkommunikáció történetével és műfajaival, majd cikkeket írtak, interjút, plakátot készítettek, fotóztak. Munkáik eredményének nagy részét a Helyzet áprilisi számában már olvashatták, Sóki Andor írását a júniusi számban, a Mihálovics Márkó és Keczeli Balázs által készített falunapi plakátot pedig a hirdetőtáblákon láthatták.