Szüreti felvonulás 2017

Régi szép hagyomány Királyegyházán a szüreti felvonulás, amit az idén is a Királyi Lovas Klub tagjai szerveztek meg. A főszervező ezúttal Tóth Tihamér volt, ő hívta a lovasokat, és a bevásárlást is ő intézte.

 

A hangulat megalapozásához Ormódi Melinda válogatta a zenéket, és ő írta meg a kisbíró szövegét is, amit ezúttal Göndör László adott elő. A hangtechnikát Hollósi Richárd biztosította, az Önkormányzattól kapott zöldségeket pedig Pallai Esztike készítette elő a főzésre. Szalai Erzsike volt a rendezvény szakácsa, akinek köszönhetően minden részvevőt nagyon finom ebéddel tudtak megvendégelni. Lovas kocsival a helyiek közül Tóth Tihamér és Gyenis Roland vonultak fel, de más településekről is érkeztek felvonulók, például Gerdéből Éva József és Szirtes János, Szabadszentkirályról pedig egy különleges, pici pónifogattal érkeztek vendégek. Nagyon látványos volt, hogy Szabó Mirella és a polgárőrök háton ülték meg lovaikat. Tóth Réka tanárnő is a felvonulók segítségére sietett: az iskolai néptánccsoport tagjaival színesítették a programot. Amint azt Pallai Esztike elmondta, a Királyi Lovas Klub tagjai, a felvonulók, résztvevők nagyon jól érezték magukat, és köszönik mindenkinek, aki bármi módon is segítséget nyújtott.

       

Közhírré tétetik! 

Adatik tudtára Kicsinek és Nagynak,

Kinek még füle van, kikiáltom annak!

Szóljon gyorsan mindenki sógornak, komának,

Eljött az ideje a szüreti mulatságnak!

Itt mulat a falu apraja és nagyja,

Búját és bánatát most mind otthon hagyja!

A Kisbíró most a híreket dobolja,

Hogy, s mi történt, versbe szedve mondja:

Volt itt szülők bálja, februárban farsang,

Ahol kicsik és nagyok egyaránt mulattak.

A kultúrházban is nagy lett az élet,

A baba-mama tornától a zumbáig van itt minden.

Júniusban volt a falunap megtartva,

Nótár Mary és a Delta volt a nap csúcspontja.

A fogathajtás sem maradt el,

A résztvevők szép számban jöttek el.

A MAG sem tétlenkedett ez évben,

A biciklitúrától a vetélkedőig volt itt minden.

A konditerem nyitva vár,

Ki edzeni akar, a Király Gymbe jár.

A focistáink sem tétlenek, mindig a csúcsra törnek.

Szeptember elsején a suliban becsengettek újra,

Az évnyitó után jött az osztályok harca.

A polgárőrök nagyon bátrak,

Mellettünk mindig bátran kiállnak.

Emlékeznek a múlt évben mit mondtam én akkor?

Elsorvad a falu népe, ha nem nő a lélekszám.

Ne lankadjon soha legényeknél a szerszám!

Örömmel jelentem, elindult valami,

kis falunkban volt már több lagzi.

Ha már házasság, lesz majd annak sója,

Idén már több házhoz is bekopogott a gólya.

A nyugdíjasok szorgalmasak,

Most is az üst mellett szorgoskodnak.

Nekik köszönhetjük ma az ételt,

Ezért nem is beszélek én többet.

Másutt is várnak ránk,

Nincs ebben huncutság,

Éljen, éljen a szüreti mulatság!