A mumust láttuk a színházban

2017. október 18-án délután a Királyegyházai Általános Iskola 1-2. osztályos tanulói a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány jóvoltából megtekinthették a pécsi Kamaraszínházban A mumus című mesemusicalt.

 

Nagy figyelemmel és érdeklődéssel követték, hogy a főszereplő kislány miként menti meg az oly félelmetesnek hitt mumusokat, akikről időközben kiderült, hogy ártalmatlan lények. Országukban egy gonosz Zsák ábécé betűrendben felfal mindent, ám a bátor kislány, kedvenc molylepkéit feláldozva, az új barátaiért cserében, megszabadítja Mumusországot pusztítójától.

 

Ezúton szeretnénk megköszönni a Közalapítvány támogatását, illetve köszönet a hazautazásunkban segédkező falubuszokat biztosító polgármestereknek, valamint a szülőknek, akik készségesen álltak rendelkezésünkre.