Családi sport- és egészségnap

A Családi közösségi programok és szolgáltatások fejlesztése a Királyegyháza Római Katolikus Plébánia szervezésében című TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-03-09 jelű nyertes pályázat  projektnyitó napján, augusztus 11-én a sajtótájékoztatóval egybekötött hivatalos megnyitó mellett egész napos sportrendezvényt, játékos vetélkedőket és egészségügyi méréseket szerveztünk a lakosság részére.

Foci, főzés, futás, sok mozgás és sok jó beszélgetés jellemezte az augusztus 11-én, szombaton megtartott Családi sport- és egészségnapot. A reggeli órákban dr. Valkai István háziorvos vérvételre várta az érdeklődőket az orvosi rendelőben, az iskolában pedig Végh Józsefné, Erzsike különböző egészségügyi mérésekkel állt rendelkezésünkre. Sajnálatos módon a Magyar Vöröskereszt technikai okok miatt (az autó elromlott) nem tudott megjelenni a beígért véradásra.

A sajtótájékoztatóval egybekötött hivatalos megnyitót megtisztelte jelenlétével Grím Ferenc polgármester, Dr. Győrvári Márk, a Szentlőrinci Kistérség elnöke, Szentlőrinc polgármestere és megjelentek a Pécs TV munkatársai is, akik interjút készítettek Király József plébánossal és Grím Ferenccel.

A focipályán a terveinknek megfelelően reggeltől estig focizhattak a Király Kupa résztvevői, mások nézték a meccseket, indultak a Királyi Olimpia különböző versenyszámaiban, főztek, vagy csak egyszerűen közös beszélgetéssel ütötték el az időt.

A Király Kupa szervezését Fata Gábor, a Királyi Olimpia rendezését pedig teljes egészében a Királyegyházai Polgárőr Egyesület tagjai vállalták magukra Varga József és családja irányításával. Köszönet érte!

A különböző versenyszámokban az első három helyezettet díjaztuk a következőképpen:

Király Kupa: 1. Szentdénes, 2. Gyöngyfa, 3. Királyegyháza II.

Főzőverseny: 1. Nyugdíjas Klub – Nincsevics Istvánné, 2. Polgárőrség és a Szabadszentkirályi csapat

Futás: 1. Gyúró Sámuel 2. Gyúró Illés 3. Gyúró Zoltán

Gumicsizmadobás: 1. Sárközi Zsolt, 2. Kotoucs Viktor, 3. Kószó József

Sodrófa hajítás: 1. Veszprémi Zsanett, 2. Kapási Melinda, 3. Grimm Johanna