Tanévkezdésre: osztályok harca

2017. szeptember 1-jén a Királyegyházai Általános Iskolában – mint az ország többi közoktatási intézményében – elkezdődött a 2017/2018-as tanév. Az ünnepélyes tanévnyitót megtisztelte jelenlétével Grím Ferenc Királyegyháza és Vidra Sándor Szentdénes polgármestere, Fata Gáborné a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány elnöke és Kozmáné Varga Veronika az Iskolai Szülői Közösség elnöke is.

 

Palkó Ottó tagintézmény-vezető köszöntötte a megjelenteket, és kiemelt figyelemmel és szeretettel üdvözölte az első osztályos tanulókat, akik most kezdték el iskolai tanulmányaikat. Az ünnepség után az első osztályfőnöki órákon minden kisdiák tűz- és balesetvédelmi oktatásban részesült, kiosztottuk a tankönyveket és az órarendet, majd mindenki gyorsan átöltözött sportos, kényelmes ruhába, hogy kezdetét vehesse az Osztályok harca a Mozdulj Magadért Egyesület közreműködésével. Nagy örömünkre néhány szülő is velünk maradt, és segédkezett a vetélkedőben, vagy csak figyelemmel kísérte gyermeke első napját az iskolában. A volt tanítványaink közül néhányan már középiskolás önkéntesként jöttek vissza közösségi tevékenységként segédkezni a szervezést, megvalósítást. A vetélkedő során a gyerekeknek olyan feladatokat kellett megoldaniuk, melyekben összemérhették gyorsaságukat, ügyességüket, de leginkább az együttműködési képességeiket. Ebben a versenyben aktívan vettek részt az osztályfőnökök is, biztatva, lelkesítve osztályaikat. Sok türelemre és figyelemre volt szükség a magvak szétválogatásához, együttműködésre a labirintushoz és a lufikígyóhoz, ügyességre a labdák terelgetéséhez, így ki-ki megmutathatta, miben a legjobb. Az alsósok közül a negyedik, a felsősök közül pedig a hatodik osztály nyerte meg az első helyezést és a velejáró mozilátogatást. A többi osztály a kitartó küzdelemért cserébe pizzázást kapott jutalomba.