Játszóház újrahasznosítással

ÖKO-játszóházat és kézműves programot szerveztünk a kultúrházban 2017. június 15-én délelőtt. A program az Önkormányzat és a Csorba Győző Megyei Könyvtár kooperációjában valósult meg Süli-Csontos Klaudia rendezésében.

Nagy örömünkre szolgált, hogy az ismerős gyerekek mellett a program olyan gyerekeket is ide vonzott, akik eddig nem voltak még egyetlen rendezvényünkön sem. A délelőtt folyamán a gyerekek többféle programban vehettek részt. A kézműves foglalkozás keretén belül hulladékokból készíthettek kisállatokat vagy koronát, tejesdobozból pénztárcát, újrahasznosított papírból pedig ékszeres dobozkát. A játszóházban kipróbálhattak többfajta játékot, ami szemlátomást nagyon tetszett nekik. Azt hiszem mindenki kedvence volt a szembekötős ügyességi játék, az újrahasznosított anyagból készült pókhálós játék és a kartondobozos labirintusjáték. A játszóházas program amellett, hogy egy kellemes időtöltés volt, felhívta a figyelmet a környezet védelmére, gyermekek és felnőttek egyaránt tanulhattak arról, melyek az újrahasznosítható anyagok, és nem utolsósorban a közös alkotás és játék tanít az együttműködésre, teret enged a fantáziának és a kreatív gondolkodást is jelentősen fejleszti. A délelőtt nagyon tartalmasan telt, köszönjük a résztvevőknek, hogy eljöttek.

Reméljük, hogy a legközelebbi programunkra is ilyen szép számban jönnek majd.

.