Híradás a Zumba csoportról

Kitartó társaság találkozik csütörtökönként a Kultúrházban, hogy Szentgyörgyvári Balázs mozdulatait követhesse. Ez a Zumba egy örömökkel teli tánc, lényege, hogy élvezd a mozgást! Ha hibázol az sem gond. Egy hatvan perces zumbaóra alkalmával körülbelül hatszáz kalóriát tudunk elégetni, miközben növeljük az állóképességünket, kondíciónkat.

A mozgás endorfin hormonokat szabadít fel a szervezetben. Az óra után nemcsak a boldogság hormonokat kapja a szervezet megérdemelten, hanem megtanulhatjuk a cha-cha-cha, a flamenco, a salsa, a szamba alaplépéseit is. A mindennapok problémáinak elűzéséhez, feloldásához is tökéletes választás a Zumba. Balázs a saját egyéniségét viszi az órába, minden óra más és más, ettől nem egyhangú a Zumba. A kalóriák égnek, és bízunk benne, hogy a zsírpárnák leolvadnak, érezzük, hogy a közérzetünk egyre jobb! A legutóbbi órán kipróbálhattuk a Piloxingot amely egy új mozgásforma és a felnőtt csoportban sikert aratott. Ez a mozgásforma egy interval típusú zenés edzés, ahol a gyors ütéssorozatokat a core izmok edzése és különböző erőgyakorlatok követnek, a tánc kecsességével fűszerezve. Azért fejlesztették ki, hogy kalóriát égessen, fejlessze az izmokat, fizikálisan és mentálisan is erőssé tegyen. Reméljük sikerül.