Bozsik-program az óvodában

A 2016/2017-es nevelési évben is részt vesz a Királyegyházai Óvoda a Bozsik labdarúgó programban, melynek célja már óvodáskorban a tehetségek kiszűrése, később pedig szakedzőkhöz és sportegyesületekhez való irányítása. Heti egy alkalommal tudunk megfelelő körülmények között edzeni és gyakorolni a gyerekekkel, az általános iskola tornatermében.

Jelenleg 16 gyerekkel dolgozunk, elsősorban az ötödik életévüket betöltötteket invitáljuk az edzésekre, de az ügyesebb, jó mozgású és fegyelmezett kisebbek számára is nyitva a lehetőség, hogy kibontakozhassanak, hiszen minden készség fejleszthető. Idén ősszel két foglalkozáson/labdarúgó fesztiválon jártunk Szentlőrincen. Az egyiken ügyességi akadálypályákon és fejlesztő, játékos feladatokon kellett megmutatni a gyerekeknek, hogy mit is tudnak. Közben meghívott edzők figyelték őket és büszkén mondhatom a kis füzetükbe tőlünk is került be két tehetséges gyermek neve, akiket a későbbiekben meghívtak a Szentlőrinci Sportegyesület edzéseire is. Második alkalommal pedig óvodák közötti meccseket rendeztek, ahol előkelő harmadik helyezést értünk el az öt versengő óvodából. Magam se gondoltam volna, hogy ennyire erős a csapatszellem és a gyerekek küzdeni akarása, ezek olyan biztató jelek, amikre a jövőben építeni lehet.