Ünnepi szépítkezés

Közelednek az ünnepek, és az emberi léleknek ilyenkor még inkább szüksége van a szépre, a fényesre, a rácsodálkozásra.

Tudom, milyen reggelente álmosan, a hidegben álldogálva várakozni a buszra. Úgy gondoltam, ilyenkor a szép látvány különösen nagyon jól tudna jönni.

Ötletem megvalósításához az óvoda-iskola átmenetet segítő Napraforgó programban találtam segítőt, Hollósi Mercédesz tanítónő személyében, aki számomra garanciát jelentett a kreativitásra, az ízléses, szép dekoráció elkészítésére.

A nagycsoportos és az első osztályos gyerekekkel megfestettük, kivágtuk a díszeket, és december első szombatján felkerültek a helyükre a díszek. Ezúton is köszönöm Hollósi Mercédesznek, hogy gyönyörűvé varázsolta az összes buszmegállót Királyegyházán, sokat dolgozott azért, hogy örömünket lelhessük benne.

Minden buszmegállón felirat jelzi, hogy az óvodások és az első osztályos gyermekek munkájával készült a szép dekoráció.