Pakson jártunk

2015. április 18-án került megrendezésre  a Pécsi Katolikus Egyházmegye (Baranya-Tolna) VII. sportnapja a paksi sportcsarnokban. Erre az eseményre hat fiút vittem magammal focizni. A rendezvényen körülbelül 300 gyerek vett részt foci, kosárlabda, pingpong és sorverseny kategóriákban.

Mi a focit jelöltük meg (abban is a 7-8. osztályos kategóriát). Mivel a meccsek rövidek voltak (10 perc) és kispályán játszódtak, ezért 5+1-es csapatösszeállítást kértek tőlünk a szervezők. A Királyegyházai és a Magyarmecskei Általános Iskolák hittanosai közül kiválasztottam 7 fiút (hogy legalább egy cserénk is legyen!), de sajnos úgy adódott, hogy az indulás előtti estén derült ki, hogy a legjobb focistáim közül kettőt a szentlőrinci szakosztály edzője nem enged el mégsem, mert aznap nekik is meccset kellett játszaniuk. A hír hallatára nehéz volt döntést hoznom, hisz úgy volt, hogy nincs meg a csapatlétszám. Azonban ez nem így történt, mert az utolsó pillanatban az egyik szülő elengedte az 5. osztályos fiát a meccsre, és így már el tudtunk indulni Paksra. Április 18-án reggel Dr. Udvardy György pécsi megyéspüspök nyitotta meg a  sportnapot, és rögtön utána derült ki, hogy a 7.-8. osztályos csoportban 6 csapat van és mi fogunk kezdeni a házigazda paksiakkal. Sajnos tőlük kikaptunk 1-0-ra, de a pécsi Szent Mór katolikus iskolával 1-1-et játszottunk, majd büntetőkkel bejutottunk a 3-4. helyért szóló küzdelembe. Itt a Mohácsi Park utcai Katolikus Általános Iskola tanulóival játszottunk, akiket sikerült 1-0-ra megvernünk. Nagyon büszke voltam a fiúkra, hiszen mind a hatan más faluból érkeztek, ráadásul nem is nagyon ismerték egymást, de cserék és felkészültség nélkül is magunk mögé utasítottunk olyan iskolákat, akik edzővel, összeszokott csapattal és sok cserével érkeztek (sőt, a legtöbben olyan iskolákból érkeztek, ahol legalább nyolcszor annyi tanuló tanul, mint a Királyegyházai Általános Iskolában!). A bajnokságot végül Kozármisleny nyerte, Paks lett a 2., mi a 3., Mohács a 4., a Szent Mór Katolikus Iskola az 5. és a pécsi Jurisics Úti Általános Iskola tanulói lettek a 6. helyezettek. A mi csapatunkat képviselték: Sóki Andor (7. osztály, Királyegyházai Általános Iskola), Roskó András (6. osztály, Királyegyházai Általános Iskola), Tóth Milán (5. osztály, Királyegyházai Általános Iskola), Nagy Balázs (8. osztály, Magyarmecskei Általános Iskola), Sandó Barnabás (7. osztály, Magyarmecskei Általános Iskola) és Szép Sándor (7. osztály, Magyarmecskei Általános Iskola).