Start közmunkaprogram

A program vezetőjével Plaki Jánosné Erzsikével beszélgettünk, aki a 2014-es évet összességében sikeresként értékelte. A Start mezőgazdasági munkaprogramban jelenleg 31 fő vesz részt. A gazdálkodás kilenc hektáron folyik.

A programban burgonyát, hagymát, paprikát, káposztát, kelkáposztát, sütőtököt, zellert, paradicsomot, karalábét, karfiolt, uborkát, sárgarépát, fokhagymát és babot termesztettek.  A megtermelt zöldségeket elsősorban a főzőkonyhába szállították. A felesleget – kedvezményes áron – a lakosság számára is értékesítettek, illetve nagy mennyiségben szállítottunk a Szigetvári Konzervgyárnak. A program sok családnak biztosított megélhetést, emiatt is próbált mindenki maximálisan teljesíteni, mivel fontos, hogy a településen a gyermekek és a felnőttek is egyaránt változatos zöldségeket fogyaszthassanak. A program lezárásaként a dolgozók záró rendezvényt tartottak. A kis közösség egy kellemes vacsora mellett jót beszélgetett, majd jó hangulatban táncra is perdült. A finom vacsorát Keszler József, Czakó Istvánné és Moharos Gézáné szakácsok készítették. A zenét Kovács Béla szolgáltatta, aki hozzájárult az este emelkedett hangulatához. Plaki Jánosné Erzsike munkavezető és a program dolgozói ezúton szeretnék megköszönni Grím Ferenc polgármester úrnak, a Királyegyháza Községi Önkormányzat képviselő-testületének, a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány Kuratóriumának és elnökének, valamint a Királyegyházai Közös Önkormányzati Hivatal érintett dolgozóinak a támogatását, és azt, hogy az idén is mindenben számíthattak a segítségükre.