Együttműködésből jeles!

A falunap előtti napokon többször jártam a helyszíneken, és szívet melengető volt látni, hogy a nagy melegben milyen sokan dolgoznak azon, hogy jól érezzék magukat azok, akik kilátogatnak a falunapra. A Polgárőrség tagjait szinte mindenhol felfedeztem a segítők között. A szalmabálákat vidáman öltöztették, ruhát szabtak, szemet, szájat, hajat készítettek, hogy büszkén várja másnap a szalmacsalád az érdeklődőket.

 

Vállalták a rendezvénysátor őrzését napokon át, valamint a KRESZ és a traktoros ügyességi pálya előkészítését. Mihálovics Gábor és családja azon dolgoztak, hogy a fogathajtás helyszíne készen álljon. A színpadot Hollósi Mercédesz dekorálta. A Nyugdíjas Klub tagjai gyakoroltak a fellépésre és a lángos sütéshez készítették elő a kellékeket, a néptánccsoport a színpadon próbált. A pedagógusok az óvodások és iskolások munkáiból már felépítették a kiállítást, de még az óriás társasjátékhoz és a játszóházhoz gyártották az eszközöket Hollósi Richárd közreműködésével. Kotoucs Viktor a kerékpáros ügyességi verseny akadályait építette. Az iskolai konyha dolgozói a zöldséget tisztították, a gondnokok a közmunkások segítségével készítettek elő a területet. Varga Sándor már elkerítette a favágó verseny helyszínét. Mészárosné Lovas Ilona és Kovács László a kiállításokat rendezgették, a védőnő az egészségügyi mérésekhez szükséges eszközeit helyezte el a teremben. A munka során felmerülő nehézségek nem akadályozták meg a sikert, nem kifogásokat, hanem megoldásokat kerestek, mindenki mindenkinek segítségére volt a közös cél érdekében, és ezt manapság nagyon-nagyon jó volt látni. Mindezt a sokféle tevékenységet Konyári Tímea koordinálta, buzdított, dicsért, lelkesedett, ha kellett, vizet hozott. Az igazi meglepetés akkor ért, amikor péntek este lovasok és fogatok felvonulásával hirdették a falunapot.

 

Köszönjük!