A cementgyártás kulisszatitkai helyieknek

2012. június 1-jén az Egészség és Biztonság Hónap keretén belül nyílt napot tartott a LAFARGE Királyegyházai Cementgyára. A közel 80 érdeklődő kétórás program keretén belül ismerhette meg a cementgyártás rejtelmeit és a közel egy éve működő gyár különböző egységeit.

 

A mindenki számára nyitott esemény egy rövid prezentációval indult, ahol Krutek Norbert, beruházási és projektvezető köszöntötte a megjelenteket, és tartott egy cementgyártási gyorstalpalót, valamint bemutatta a LAFARGE csoportot és a Királyegyházai Cementgyárat. A LAFARGE fontosnak tartja, hogy bárki, aki érdeklődik az üzem és a termelés iránt, megismerhesse a gyárat és annak működését, a legkisebbektől egészen a legidősebbekig. A program a vezérlőben folytatódott: Mikita István gyárigazgató segítségével megismerhették magát a gyár „agyát”, ahol a folyamatok irányítása, ellenőrzése folyik. Részletesen bemutatásra került a termelés folyamata, a kemence és a malmok működése. A csoportok a nyílt nap következő állomásaként a laboratórium kissé futurisztikus egységében Miedziak Miroslaw, minőségbiztosítási vezető előadásában ismerkedtek a különböző, legmodernebb berendezésekkel, az anyagminták kezelésével, melyek mind azt szolgálják, hogy a lehető legjobb minőségű klinker és cement hagyja el a cementgyárat. A gyáregység helyszíni bejárása már az egyéni védőfelszerelésekben történt. A látogatás különlegessége, hogy az üzemben folyt a termelés, így az érdeklődők közvetlen közelről megcsodálhatták a 1100 Celsius fokos hőmérsékletű, óriási kemencét és a nyersmalmot is működés közben. A nyílt nap kiváló lehetőség volt arra, hogy egyrészt környékbeli lakosok, közösségek megismerhessék Európa egyik legmodernebb cementgyárát, másrészt pedig az üzem dolgozói is megmutathassák munkahelyüket családjaiknak, ismerőseiknek. A LAFARGE Cement Magyarország Kft. vezetősége ezúton szeretné ismételten megköszönni a Királyegyházai Polgárőrség önzetlen segítségét a nyílt nap lebonyolításában!