Paprikáskrumpli-főző verseny

2012. május 13-án 27 fővel indultunk Királyegyházáról a Budapesti Vidámparkba a Gyermekétkeztetési Alapítvány által szervezett Paprikáskrumpli-főző versenyre. A hajnali esőben izgatottan vártuk a falubuszt, majd Szentlőrincről vonattal utaztunk a Budapest-Déli pályaudvarig.

A 21 gyermeket hat felnőtt kísérte: Kovács Lászlóné (Nelli néni), Gálné Palotai Gyöngyi, Kovács Lászlóné (Ildikó), Mezei Ibolya, Nagy Gábor és Váradi Nikoletta. A Vidámparkba érve a nap is megmutatta magát. Minden gyerek tudta már, hogy mire fog először felülni. A kísérők fele nekilátott a főzésnek, a másik fele pedig futhatott a gyerekek után. A hernyós hullámvasút, a dzsungel, az óriáskerék, az elvarázsolt kastély, a nagy hullámvasút és még sok játék, amit ingyen használhatott mindenki, nagy élményeket szerzett a gyerekeknek és a felnőtteknek egyaránt. Később megnéztük a Szépművészeti Múzeum portáját, aztán a Hősök terén töltöttünk el egy kis időt. Tele élménnyel és energiával utaztunk haza, és már most várjuk, hogy jövőre is felutazzunk a Budapesti Vidámparkba.