45 éve ballagtak

45 éves osztálytalálkozóra hívta volt osztálytársait Kovács László május 12-ére a királyegyházai iskola ebédlőjébe. A találkozó alkalmából megtekintették a felújított és kibővített iskolaépületet. A volt osztálytermükbe érve – most a harmadik osztály terme – megrohanták a csoport tagjait az emlékek, és egymás szavába vágva mesélték iskoláskori élményeiket.

A régi diákok őszinte elismerésüket fejezték ki az iskola mai szép küllemét és modern felszereltségét megismerve. Az egyik emeleti teremben Kovács László és felesége, Ági segítségével egy kis meglepetéssel készültünk: egykori ballagási fotókat és még régebbi, egészen kisiskolás fényképeket vetítettünk a meghatódástól szólni alig tudó „öregdiákok” elé. A találkozóra természetesen meghívták Kiszt Katalin tanárnőt, a volt osztályfőnököt is, aki elmondta, nagyon örül, hogy ismét viszontláthatja régi tanítványait, mindig szívesen jön Királyegyházára, jó szívvel emlékszik az itt töltött időre. Az egykori osztálytársak láthatóan nagy érdeklődéssel fordultak egymás felé, a beszélgetést egy finom vacsora, majd kellemes zeneszó mellett folytatták.