Fagykárok ellen kiszárítás

A laikus szemlélődő is láthatja, hogy gőzerővel folynak a Királyegyháza határában létesülő cementgyár munkálatai. Annak érdekében, hogy a várható hideg idő ne okozzon olyan károkat amelyek lassítanák a munkát, az építők különböző megelőző intézkedéseket tesznek. 

Ennek keretében november végétől december második hetéig sor kerül a hőcserélő torony tűzálló falazatának kiszárítására. A fagyok beállta előtt azért vált esedékessé ez a munka, mert a hőcserélő torony falazatvédő szigetelő betonjában megkötött víz károkat okozhat. A kiszárítást ideiglenes gázolaj égőkkel végzi egy erre szakosodott német cég. Amíg a torony falhőmérséklete  el nem éri a 110-130 C fokot, a munkálatok helyszínén egy-két napig korom képződése várható. A felfűtés tényleges ideje egyébként 8-10 nap. A munkálatokról a Nostra Cement  Kft. vezetése tájékoztatta a Dél-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőséget is. A koromképződésnek  egészségre ártalmas hatása nincsen.