Napelemes fejlesztés Királyegyházán

2015. augusztus 31-én zárul a Királyegyháza Községi Önkormányzat KEOP-2014-4.10.0/N/14-2014-0143 azonosítószámú projektje, amelynek eredményeképpen a település öt helyszínén nyílik lehetőség a jövőben a szükséges villamosenergia-igény napelemekkel történő biztosítására. 

A Királyegyháza Községi Önkormányzat 2014 augusztusában nyújtott be támogatási kérelmet a KEOP-2014-4.10.0/N – „Fotovoltaikus rendszerek kialakítása” című pályázati komponens keretében, amelyet az Európai Unió 2015 januárjában 30,73 millió forintos támogatásban részesített.

A kivitelezési munkálatok április végén kezdődtek meg a védőnői rendelő, az óvoda, a szabadidő centrum, a polgármesteri hivatal és az IKSZT épületében, ahol augusztus végéig az eredeti terveknek megfelelően összesen 164db, egyenként 250Wp teljesítményű napelem panel került felhelyezésre. A megújuló energia hasznosítása nem csupán a helyi önkormányzat fenntartási költségeit csökkenti majd jelentős mértékben, de egyben hozzájárul a környezetünkre káros üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez is.

A fejlesztés összköltsége 30.734.000 Ft,- Ft volt, amelynek pénzügyi forrását az Európai Unió Strukturális és Beruházási Alapja biztosította.