Az óvodavezető Vajszlóban oktatott

Az óvodában működő integrált pedagógiai rendszer folyamat-tanácsadója javasolta Grímné Hunyadvári Éva óvodavezetőnek, hogy vegyen részt egy trénerképzésen, és az ott tanultakat saját tapasztalataival kiegészítve ne csak saját munkahelyén, hanem más, akár a kistérségen kívül eső óvodákban is adja tovább kollégáinak.Az óvodavezető az iskolaigazgató biztatására sikeresen elvégezte a trénerképzést, és hamarosan feladatot is kapott az új képesítéséhez.

 

2010 januárjában Hegedűs Jolánnal, a szigetvári óvodák csúcsvezetőjével karöltve kellett lebonyolítaniuk egy 30 órás ”Óvodai IPR-Hatékony együttnevelés” című akkreditált pedagógus továbbképzést a vajszlói óvodában. A tanfolyam a kooperatív tanulásszervezésre épült, és 23 pedagógust érintett három különböző nevelőtestületből, Vajszlóról, Sellyéről és Magyarmecskéből. A résztvevő pedagógusok nagyon érdeklődőek, aktívak voltak, szívesen vettek részt a képzésen, melynek tartalmát és felépítését illetően is rendkívül pozitív visszajelzések érkeztek.