Munkaerő-piaci ismeretek

Királyegyháza Községi Önkormányzat az EFOP-3.7.3-16-2017-00066 Ismeretterjesztés és kompetenciafejlesztés a Királyegyházai Körjegyzőség területén című pályázat keretin belül munkaerő-piaci és vállalkozási ismeretek foglalkozássorozatot hirdet.

 

A foglalkozássorozat tervezett tematikája:

 

Munkaerő-piaci ismeretek: A munkaerőpiac fogalma jellemzői, a munkanélküliség, foglalkozási státuszok, az egész életen át tartó tanulás, az iskolai végzettség szerepe a munkaerőpiacon, alap-, közép-, felsőfokú végzettség, hiányszakmák a munkaerőpiacon, karrier, kompetencia szerepe a munka világában, kompetencia tesztek, motivációs teszt, képességteszt, személyiségteszt, munkavállalás, Europass önéletrajz, motivációs levél, interjú, beilleszkedés.

 

Vállalkozási ismeretek: a vállalkozás környezete, az üzleti vállalkozás, a vállalkozás típusai, jellemzői, a vállalkozások jogi és közgazdasági szabályozása, vállalkozások alapítása, működtetése, átalakítása és megszűnése, a vállalkozások menedzselése, adó fogalma, adófajták, adózás, a vállalkozó járulékfizetési kötelezettségei, vállalkozás és etika, stratégiai tervezés, döntés-előkészítés, vállalkozások finanszírozása, beruházási döntések előkészítése, marketing ismeretek, üzleti kockázat, üzleti terv, munka- környezet és tűzvédelem.

 

Bővebb információ: Szabó Zsófinál a 20/327-00-54-es és Laczovics Évánál a 20/576-75-25-ös telefonszámon.

 

A tanfolyam ingyenes és kellő számú jelentkező esetén indul!