A Polgárőrség életéből

Királyegyházán szorgalmas életet élnek polgárőreink. Szinte nincs olyan nap, amikor ne adnánk szolgálatot, de sajnos van is rá szükség!

Egyre többen keresnek fel bennünket különböző problémákkal, főleg fémlopás, kerékpárlopás ügyében. Nemrégiben sikerrel is jártunk, megtaláltuk a Nyaka Gyula portájáról ellopott vasat, mire a tulajdonos örömében anyagi támogatással is jutalmazta egyesületünket, amit ezúton is szeretnénk megköszönni! Nem sokáig kellett tétlenkedni, mert másnap a Szentdénes és Királyegyháza között lévő kanálisparton tarlótüzet észleltünk, melynek eloltásához a tűzoltóság közreműködését is kérnünk kellett. Nagy segítségünkre van a szentlőrinci rendőrőrs és a falurendőrünk is, akivel napi szinten szoros együttműködésben vagyunk.Egy ilyen közös szolgálat során sajnos kisebb baleset is történt, akció közben egy kutya megharapta az egyik polgárőrünket, akit orvoshoz kellett vinni. Nem veszélytelen, amit vállaltunk, de van értelme. Mindenkinek bármikor segítünk, bármikor felkereshetnek bennünket.

Telefonszámunk: 06/70-331-60-62

Minden polgárőrnek köszönjük az önzetlen segítséget!