Kirándulás az Ökoparkba 2018

A Királyegyházai Általános Iskola és az Óvoda is részt vesz a Szentlőrinci Járás Szociális Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központja által elnyert EFOP-3.2.9-2016-00072 számú az Óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztése a Szentlőrinci járás 3 településen című projektjében, melynek keretében az iskolások 2018. március 26-án, vasárnap kirándulni mentek Bükkösdre.

 

Délelőtt fél 10-kor indultunk az iskola elől, a szabadszentkirályiakkal együtt mentünk. Bükkösdön az Ökoparkban a tulajdonos fogadott minket, elmondta, hogy mit fogunk csinálni. Bent elmesélte, hogy mikor alakult az Ökopark, milyen állatokat fogunk megnézni és hány órától, hány óráig mit fogunk csinálni. 10 órától 11 óráig körbementünk a parkon. Ebben az egy órában megnéztük a szürke marhákat, a dámszarvasokat, a pónikat és a szamarakat, kis birkákat etethetünk, megnéztük a lovakat, a csüngő hasú disznót, a kecskéket és a disznókat. Aztán az élménypajtában játszhattunk tizenöt percet. Utána 11 órától 13 óráig sorversenyeztünk. Két csapatra osztottak minket, a szabadszentkirályiak lovagolni mentek, mi meg sorversenyezni. A sorversenyen talicskát toltunk, kanálban tojást vittünk, zsákban ugrottunk és szalmabálát gurítottunk. Ott is két csapatban játszottunk 8-8 főre voltunk osztva. Ezután helyet cseréltünk, és aki szeretett volna lovagolni, az lovagolt, aki nem az a játszótéren focizott vagy leültek a padra. Még volt időnk, ezért visszamentünk az élménypajtába és ott voltunk ebédig. Ebédelni a Galagonya étterembe mentünk, ami a park területén található. Az ebéd húsleves és rántott hús volt., ami nagyon ízlett mindenkinek. Ebéd után elindultunk haza. Nekem összességében azért tetszett nagyon a kirándulás, mert a park nagyon szép.