Okostányér és ételkóstolás

Hónapról hónapra újdonságokkal ismerkedünk a Királyegyházai Általános Iskolában az egészséges étkezés és életmód tanulása érdekében.

2018. december 1-jén a soron következő menő menzás témanapunkon okostányért készítettünk a gyerekekkel, vagyis átgondoltunk, hogy lehet egy egész napon át egészségesen étkezni oly módon, hogy lehetőleg mindenféle tápanyagból a szükséges mennyiséget és minőséget fogyasszuk el, a saját ízlésünknek megfelelően.

   

   

A feladathoz a gyerekek használhatták az internetet, kutathattak, egyéni módon szerezhettek információt. Megnéztünk kisfilmeket az egyes ételek tápanyag- és vitamintartalmáról, és megfigyelhettük, miből mennyit ajánlatos egy napon elfogyasztani, és hányszor érdemes étkezni egy-egy nap során. Ez alkalommal köleses túrógombócot kóstolhattunk Kiss Katalin élelmezésvezető szervezésében. A túrógombóchoz három különböző ízű öntet közül választhattunk az ízlésünknek megfelelően: csokoládé, citrom vagy mentás eper ízben.