Állatos délelőtt az óvodában

Egy szép 2017 júniusi szerdai napon nemcsak a jó időnek örülhettünk, hanem vendégeink is érkeztek az óvodába.

Kutyakiképzők és más állatokat is nevelő, oktató szakemberek tartottak a gyerekeknek egy állat asszisztált terápia bemutatót. A nagy érdeklődésre való tekintettel, az iskolásokat is invitáltuk a programra. Megtudtuk, hogy bizonyos kutyáknak is kell járniuk óvodába és iskolába, sőt még egyetemet is végezhetnek. Mindezt azért, hogy utána beteg embereknek, gyerekeknek tudjanak segíteni a mindennapokban és a gyógyulásukat is gyorsíthassák. Halottunk a felelős állattartásról és a velük való bánásmódról, gondoskodásról.

   

Megismerkedhettünk Mázlival és Herceggel a két tanuló kutyussal, valamint vendégünk volt egy vadászgörény, egy szárnyaszegett erdei fülesbagoly és egy héja. A gyerekek jókedvűen és figyelmesen hallgatták a kiképzőket és hajtották végre játékos feladatokat az állatokkal.