Nyílt nap a bükkösdi bányában

Örültünk, amikor Konyári Tímea tanárnő felajánlotta, hogy elmehetünk a bükkösdi bányába a 2016. május 13-ai nyílt napra. Kisbusszal mentünk, amint Bükkösdöt elhagytuk, egy kis elágazónál kellett behajtanunk. Amint odaértünk, innivalóval és pogácsával kínáltak minket.

Mielőtt elindultunk volna, mindenkinek fel kellett venni egy mellényt, egy sisakot és egy védőszemüveget. A dolgozókon védőruha is volt. Először hatalmas nagy munkagépekre lehetett felülni, ez főleg a fiúk tetszését nyerte el. Keppert Péter bánya-csoportvezető egy kis sétára vitt minket, miközben elmagyarázta hogyan, és megmutatta, hogy hol robbantják a köveket. A bányaudvarba épp érkezett egy kamion, amit ott töltöttek meg kővel. A kőzúzónál megfigyelhettük, hogy működik a porelszívó berendezés. Bementünk egy félelmetesen nagy raktárba, ahol rekeszekben volt a sok kő, és a vezetőnk elmagyarázta azt is, hogy a reclaimer hogyan adagolja a futószalagra a nyersanyaghalmot a futó kanalaival. A vezérlőben megmutatták nekünk, hogy ott a számítógépeknél látják, mi történik az egész bányában. Egy nagyon hosszú szalag mellett mentünk el, ami a vagonokba adagolja a követ, ez is nagyon okos gép. Hosszú volt a séta, de érdekes volt végigjárni, mert sok új és érdekes dolgot láthattunk. Az is jó volt, hogy végül még szórólapokat is kaptunk, amin további információkat találhattunk a cementgyártásról, és hogy a csoportvezető és Hrabovszki Adrienn kommunikációs szakember mindvégig nagyon kedves vendéglátásban részesített minket.

További részletek a Galériában!