Rendhagyó gyermeknap

Sokat emlegettük az iskolai nevelőtestületben a régi idők szokásai között megtartott fegyveres erők napját, melyet a királyegyházai iskolában rendszerint falujáró akadályversennyel „ünnepeltünk”. Emlékeink szerint mindig nagyon szívesen vettek részt a gyerekek ezen a programon, ezért gondoltunk arra, hogy fel kellene eleveníteni ezt a hagyományt, de ezúttal a gyermeknaphoz kötve.

Az iskolai szülői közösség tagjai is örömmel fogadták a kezdeményezést, és Hollósi Richárd kreatív ötleteivel továbbfejlesztette az eseményt. A környezettudatos életmódra nevelés és a fenntartható fejlődés elveinek terjesztése érdekében különleges bónuszfeladatokat készített a gyerekek részére: különböző maketteket; napkollektort, vízi- és szélerőművet kellett összeállítaniuk és működtetniük. A legnagyobb újdonság az volt, hogy volt tanítványainkat és sok-sok felnőttet is bevontunk a gyermekek szórakoztatása érdekében. A Királyi Lovas Klub tagjainak segítségével lovagolhattak a gyerekek, a Nyugdíjas Klub tagjai finom palacsintával várták a csapatokat, a LAFARGE Cement Magyarország Kft. önkéntesei, a Szabadszentkirályi Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a Királyegyháza SE, a szülői közösség és természetesen a pedagógusok játékos feladatokkal készültek. Az eseményről hamarosan képriport formájában is beszámolunk a Galériában.